Přestože naftaři nováčkovi druhé ligy podlehli 2:3, o výsledek zkušenému kouči nešlo. „Jelikož šlo o poslední utkání, začátek adventu, možná jsme si zasloužili, abychom se rozešli nerozhodně, ale hlavně mladí kluci zjistili, co obnáší druhá liga,“ uvedl trenér.

Ten dal volno Tomáši Langerovi a zraněnému Petru Bohunovi, naopak vyzkoušel několik hráčů, kteří na podzim hostovali v jiných klubech.

Mezi třemi tyčemi celé utkání odchytal Tomáš Odráška, který naposled hájil branku divizního Lanžhota. „V Lanžhotě chytal stabilně, určitě s námi nastoupí do přípravy,“ pravil Švantner.

Pavel Hoša (u míče) patří mezi nejzkušenější hráče Krumvíře.
Páté místo je nad plán, přiznává Škrabko. Krumvíř táhnou mazáci i dorostenec

Z Divize E se na stadion U Červených domků vrátil křídelník Michal Guzik, který odehrál podzim v Holešově. Zasáhl do devíti duelů, v nichž se dvakrát zapsal do střelecké listiny.

Ještě o třídu níž hrál na podzim středopolař Václav Raisigl, který byl zapůjčen do Mutěnic. Ve třinácti duelech krajského přeboru se prosadil třikrát a patřil mezi klíčové hráče vinařů. „Od Vaška očekáváme asi nejvíc, protože už u nás něco odehrál. V Kroměříži podal svůj standardní výkon, ale musí jej potvrdit i v dalších zápasech,“ hlásil lodivod.

Staronovou tváří v hodonínském dresu byl i Dominik Caltík, který z Hodonína odešel před rokem do slovenských Gbel. „Tenkrát pro něj bylo lepší, aby pravidelně hrál. Nyní mu dáme znovu příležitost, v Kroměříži jsme jej vyzkoušeli na stoperu,“ poodkryl Švantner.

Trofej pro vítěze fotbalového mistrovství Evropy.
GLOSA: Zvláštní pocit. Rosický ani příznivý los absenci kouče nenahradí

Realizační tým dal příležitost i nadějným hodonínským dorostencům. Na hřišti proti soupeři z druhé nejvyšší soutěže se představili Samuel Štěpanovský, Lukáš Pavka, Štěpán Košutek a Patrik Slatinský. „Rozdíl mezi třetí dorosteneckou soutěží a druhou ligou je samozřejmě veliký, ale nešlo nám o výsledek, chtěli jsme sedmnáctileté kluky vidět,“ vysvětlil bývalý prvoligový brankář.

V zimní přestávce se podle trenéra velké změny v kádru neočekávají. „Mám vyhlédnuté dva hráče, ale do současného týmu víc zasahovat nechceme, dáme šanci mladým klukům. Věřím, že nějaké body na jaře uhrajeme a budeme v klidném středu tabulky,“ přál si Švantner.

Zda i do odvetné části MSFL zasáhnou Ruslan Roziev a Erik Mlčoch, kteří v Hodoníně hostovali, zatím není jisté. „Erik se vrátil do Kroměříže a určitě tam začne i zimní přípravu, ale budeme i nadále ve spojení a jeho návrat zůstává otevřený. Ruslav už odcestoval domů do Uzbekistánu. Teprve budeme řešit, zda uplatníme opci na prodloužení jeho hostování, ale spíš chci dávat šanci našim mladým klukům,“ uzavřel kormidelník.


Načítám tabulku ...