Úpadek formy zastihl naftaře už v pátém kole, kdy poprvé v sezoně padli. Od úvodní porážky 1:2 s béčkem Karviné pak v následujících sedmi zápasech získali jen šest bodů. „Chytla nás pasáž, kdy se nakupila zranění a inkasovali jsme zbytečně moc branek. Projevil se tam velký zásah do obrany. Po uzdravení hráčů už byl pak závěr podzimu velice slušný,“ pravil zkušený stratég.

Čtyři výhry v posledních pěti kolech pak vyhouply Hodonín s šestadvaceti body až na osmou příčku. „Chci se spíš dívat nahoru než pod sebe, ale musím přiznat, že soutěž je velmi vyrovnaná. Několikrát jsme byli v situaci, kdy jsme museli sledovat tabulku pod sebou. Osmé místo ctíme, protože jsou tam silnější mančafty,“ uznal Švantner.

Toho příliš netěší statistika vstřelených branek, neboť jeho svěřenci mají s pouhými jedenadvaceti přesnými zásahy pátou nejslabší ofenzivu v osmnáctičlenné soutěži. „Bylo i hůř. (smích) Ale je pravda, že se nám ve středí pasáži moc střelecky nedařilo. Trápila nás koncovka a útočná fáze nebyla kvalitní jako loni. Víme, že na tom musíme zapracovat,“ neskrýval bývalý prvoligový brankář.

Přitom nejlepšímu kanonýrovi mužstva Martinu Holkovi patří se sedmi vstřelenými brankami třetí příčka v tabulce střelců. „Dlouho jsme se hledali na krajích hřiště. Nemůžeme jenom spoléhat, že nám to zařídí Holek. To je hodně zavádějící. Od krajních záložníků mi chyběla větší podpora,“ tvrdil Švantner.

Jeho svěřenci pokračují i po konci podzimní části v tréninkovém cyklu až do 7. prosince. „Máme na zpestření alpinning, jumping, trošku odlišné formy tréninku, aby kluci neměli pořád jen fotbal,“ poodkryl lodivod.

Ještě před zimní pauzou čeká Hodonín 2. prosince přípravné utkání na hřišti druholigové Kroměříže. „Máme ho domluvené dlouho předem. Vyzkoušíme hráče, kteří se nám vrací z hostování,“ vysvětlil Švantner.

Tomu se kromě mladých dorostenců znovu představí Václav Raisigl z Mutěnic, Filip Mazuch z Břeclavi a na zkoušku i Dominik Caltík. „Dominik u nás už před časem byl. Jedná se o mladého hráče, který hrál naposled čtvrtou ligu na Slovensku za Gbely. Opětovně mu dáváme šanci,“ hlásil.

Hodonínskému vedení neunikl ani vydařený podzim nedalekého divizního Bzence. „Máme tam vytipovaného hráče, ale musíme to nejdřív probrat s vedením Bzence. Chtěli bychom jej aspoň vyzkoušet v přípravě, ale vím, že kluby jsou na své hráče základní sestavy opatrnější. Rád bych s kluby spolupracoval, aby si hráči vyzkoušeli vyšší soutěž. Na oplátku jim můžeme nabídnout nějaké hráče na výměnu,“ řekl Švantner.

Ten věří, že v zimní přípravě se k týmu připojí i někdo z dlouhodobých marodů. „Martina Petráše čeká vyšetření, které ukáže závažnost zranění a následnou rekonvalescenci. Ondra Sukup začne brzy individuálně trénovat a snad se zapojí do zimní přípravy. U Yosiho Sawalhy je to bohužel dlouhodobější, achilovka není otázka měsíce,“ dodal kormidelník.


Načítám tabulku ...