Přestože Třinci patří v tabulce MSFL až desáté místo, na osmý Hodonín ztrácí pouze tři body. I jejich vzájemný duel z úvodu podzimu, který skončil remízou 1:1, dokazuje, že se v sobotu od půl třetí odpoledne bude hrát U Červených domků vyrovnaná partie. „Už se velice těšíme na první mistrovské utkání,“ hlásil třinecký kouč Tomáš Hejdušek.

Ten stál za loňským postupem Karviné z druhé ligy a aktuální ročník začal na její lavičce ve FORTUNA:LIZE. Po několika zápasech byl však odvolán a v zimě převzal právě Třinec. Jeho svěřenci v generálce porazili 2:1 polský celek Zagłębie Sosnowiec. „Hráli jsme proti soupeři, který se prezentuje podobným stylem jako soupeř, který nás čeká v prvním kole. I když jsme po poločase prohrávali, dokázali jsme skóre otočit. Z toho je patrné, že naše mužstvo je zdravé,“ těšilo lodivod.

Naopak hodonínský trenér Pavol Švantner měl i přes vítězství 3:1 v generálce nad Břeclaví k mužstvu výhrady. „Herní projev byl vlažný a profesorský. Fotbal se musí hrát od první do poslední minuty na sto procent,“ tvrdil.

Vzhledem k tomu, že naftaře žádná zvučná posila v zimní přestávce neposílila, do jarních bojů Hodonín vyrukuje s totožnou sestavou jako na podzim. Jedinou novinkou pravděpodobně bude nové rozestavení se třemi stopery, které se Švantnerovi v přípravě osvědčilo.

Bzenec hostí Všechovice

Start jarní části netrpělivě vyhlíží i příznivci divizního Bzence. Ti se těší především na první soutěžní utkání pod novým koučem Bohumilem Páníkem. Bývalý kouč Zlína či Baníku Ostrava v přípravě dostatečně poznal kádr Slovanu a o sestavě měl už po pár zápasech jasno. „Základ tam je, rozhodovat se bude už jen na dvou třech postech,“ pravil Páník.

Jeho svěřenci se na úvodní jarní duel s Všechovicemi, který má výkop v sobotu v půl třetí odpoledne, vítězně naladili v generálce. Na domácím hřišti deklasovali Mutěnice 10:3. „Dát deset gólů se nepodaří každý den,“ netajil zkušený kormidelník.

Svým povedeným výkonem i dvěma góly se o místo v základní sestavě hlásila i nová zimní posila ze Vnorov Nikola Absolon. „Nikola nevynechal žádný trénink, když vstoupí do zápasu, je vidět. Tvrdě bojuje o místo v základní sestavě,“ uzavřel Páník.

Nikola Absolon po utkání s Mutěnicemi

Nikola Absolon hodnotí duel s Mutěnicemi. | Video: Kryštof Neduchal

Krajské a okresní soutěže si na začátek jarní části musí ještě počkat, začnou až o týden později než MSFL a divize.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...