Přestože se mužstvo v tabulce Moravskoslezské fotbalové ligy nachází po polovině sezony na dvanácté příčce, má kouč zákonitě obavy. Zatím totiž není jasné, kolik mužstev sestoupí, což se odvíjí od situace ve druhé lize i od reorganizace soutěží. „Visí nad námi Damoklův meč, že padají čtyři nebo pět týmů. Náš cíl je dostat se co nejrychleji z nebezpečných sestupových vod a hrát víc v klidu. Co si budeme povídat, bude to boj od prvního do posledního kola,“ podotkl Švantner.

Hráče nabádá k fotbalu s maximální zodpovědností. „Uvědomujeme si, že to bude těžké jaro. Klukům zdůrazňuji, že každé zaváhání se nám může krutě vymstít,“ řekl dvaapadesátiletý bývalý prvoligový gólman Vítkovic, Dukly Praha, Českých Budějovic nebo Košic.

Mužstvo převzal po skončení podzimní části od Igora Matuška, který se vrátil na pozici asistenta. Dvě kola před pauzou totiž zaskočil na lavičce za odvolaného Jiřího Dekaře.

Ve třetím zápase mohli hodonínští hokejisté (v bílých dresech) semifinálovou sérii krajské ligy ukončit, ovšem hosté z Uherského Ostrohu byli proti.
Vítězná série Baníku skončila po 21 zápasech. O finále musí ještě zabojovat

Hodonín neprošel výraznými změnami, hostování ze Zbrojovky skončilo Davidu Záleskému s Patrikem Šustrem, odešel také Dávid Copko. Z nováčků kouč přivítal Michala Jakubka ze Skalice, Kryštofa Pospíšila ze Slovácka a Slováka Marka Turana. „Můj první předpoklad byl, aby šlo o kluky z regionu, kteří chtějí hrát a bojovat za Hodonín. Nechtěli jsme dělat převratné změny, de facto jsem vsadil na stávající kádr, byly tam jen kosmetické úpravy,“ líčil Švantner.

Otázka je, zda nepatrné změny celek pozvednou. „Do budoucna chceme tým zkvalitnit a posílit, ale jsem realista. Do třetí ligy těžko seženeme fotbalisty z druhé, máme limity. Hráči dostanou šanci ukázat, že jsou tady právem. Uvidíme, jak to bude fungovat, případně musíme sáhnout i někam jinam,“ pronesl kouč.

V přípravě Hodonín porazil například slovenskou Myjavu 2:0, Lanžhot 3:1 nebo remizoval 2:2 s Rosicemi. V generálce pak rozstřílel divizní MSK Břeclav 6:2. „Zkušenost velí, že příprava se hodnotí až podle toho, jak rozjedeme sezonu. Když se nám bude dařit v mistrovských utkáních, řekneme si, že jsme v zimě udělali kus práce,“ pravil Švantner.

Ostrá prověrka čeká jeho hráče hned v úvodním jarním kole na hřišti čtvrtých Petřkovic. „Kluci k přípravě přistupovali poctivě, trénovali jsme ve slušném počtu, kvalita se zvedala. Ale všechno ukáže až soutěž,“ zopakoval hodonínský trenér.

Reprezentant ve futsalu Radim Záruba.
Brankáři si mohou oddechnout. Priorita je teď futsal, říká postrach Záruba