Moravskoslezskou ligu Vyškovští rozehráli výhrou v Hulíně 7:3, nato prohráli doma s Líšní 0:2, pak vybojovali postup v MOL Cupu výsledkem 5:1 v Otrokovicích, aby navázali ligovou porážkou 0:1 v Hodoníně. „Nepanikaříme, ale ty výkyvy mě opravdu mrzí. Přičemž ve všech těch zápasech jsme měli moře šancí. Musíme udělat něco, aby se to střelecky ustálilo. Není nutné dávat v každém zápase šest gólů, ale standardně dva nebo tři,“ označil současné hlavní problémy svého týmu trenér Jan Trousil.

Jeho svěřenci v Hodoníně v podstatě zopakovali výkon a porážku z domácího utkání s Líšní. V průběhu zápasu si vytvořili množství vyložených gólových šancí, ale proměnit nedokázali ani jedinou. To Hodonín se trefil ze své první větší příležitosti a vyhrál 1:0. „Tentokrát nevyhrál lepší celek, ale šťastnější. Bohužel, ale tak to někdy ve fotbale bývá. V minulém kole v Otrokovicích se nám stalo přesně to samé, co dnes Vyškovu," komentoval výsledek trenér Hodonína Jiří Dekař.

Od začátku utkání měli na stadioně u Červených domků navrch hosté, kteří si vytvářeli před bránou domácích jednu šanci za druhou. První spálil už v páté minutě Ondřej Vintr, sám na branku pak šel jeho bratr Marek. Po dobře zahraném signálu ze standardky mohl skóroval Jeřábek a následně netrefil prázdnou branku Tijani. „První půli jsme strávili na jejich polovině se čtyřmi stoprocentními gólovými šancemi. Navíc tam bylo hodně akcí ze stran, kdy jsme chodili do přečíslení, ale řešili jsme to špatně. Poločas měl skončit tak jedna dva nula pro nás,“ popsal první polovinu zápasu Trousil.

Doléčující se kanonýr fotbalového Tatranu Rousínov Josef Lička.
Kanonýr Lička plánuje návrat na trávník. Futsal kvůli zraněním už hrát nebude

Domácí si vypracovali jednu jakous takous příležitost z brejku, ale vysoko přestřelili branku. „Soupeř nás v prvním poločase přišpendlil na vlastní půlce. Máme štěstí, že obrovské příležitosti nedokázal proměnit. O přestávce bylo v šatně poměrně rušno, ale chtěl jsem tím hráče povzbudit. Do druhé půle jsme šli s jinou taktikou, která nakonec přinesla ovoce," připustil Dekař.

Domácí ve druhém poločase vyztužili defenzívu a hlavně víc pokrývali střed hřiště, kde v první půli začínaly gólové akce hostů. „Ve druhém poločase už jsme nebyli tak dominantní. Domácí se víc zatáhli a ve středu pole lépe eliminovali naši středovou trojici, která je v první půli jasně přehrávala. Ale šance jsme měli pořád. Bohužel stále se stejným výsledkem. Chovali jsme se v nich hrozně diletantsky. Místo toho, abychom razantně zakončovali, tak si ještě uděláme kličku a chceme to dát do prázdné branky. Připadá mně, jako by si hráči mysleli, že se při takovém vývoji zápasu nemůže nic stát. Ale to se mýlí a Hodonín nám ukázal, že stačí jedno podcenění,“ posteskl si vyškovský lodivod.

Ten postupně vyslal do hry prakticky všechny své ofenzivní hráče. „Věřil jsem, že nám to tam spadne,“ přiznal po utkání.

Ilustrační foto.
Hodonínští fotbalisté mají tři body. Proti Vyškovu je vydřeli až v 78. minutě

Nespadlo a tak se zase naplnil nepsaný fotbalový zákon nedáš – dostaneš. V devětasedmdesáté minutě našel dlouhý centr Fojtíka hlavu Opiny, který zcela v pohodě uklidil míč za záda brankáře Kunického.

„Je to obrovské zklamání. Ale, jak jsem naznačil, také víme, že máme na čem stavět, výkon nebyl zase tak špatný. Třeba obranná čtveřice a hlavně oba stopeři až na výjimku při inkasovaném gólu odehráli výborný zápas. Na druhou stranu už nesmím přehlížet zbytečné nedostatky. Domácí byli nejen štastnější, ale i obětavější. U některých našich hráčů mi přijde, že si přišli třetí ligu zahrát jako báčko. I když jsou lepší než soupeř a mají na víc než na třetí nejvyšší soutěž, tak protože do zápasu nedají to, co fotbal potřebuje, nepřináší jejich hra efekt. Pokud to tak bude dál, budeme muset hledat řešení a poskládat mužstvo jinak. Třeba z kluků, kteří možná nebudou tak fotbaloví, ale budou schopní pro Vyškov na hřišti padnout,“ zdůraznil a zatím jen naznačil Trousil.

FK Hodonín - MFK Vyškov 1:0
Poločas: 0:0. Branka: 79. Opina. Rozhodčí: Nováček – Rosický, Fabeš. DS: Prokop. ŽK: Flasar, Šustr – Krejčí, Dovhanyuk. Diváků: 285.
Hodonín: Koníček - Flasar, Suchý, Hesek, Šustr - Ťok, Sasín, Fojtík (85. Novotný) – Opina (90. V. Žák), Massamba - F. Žák. Trenér: Jiří Dekař.
Vyškov: Kunický - Cvijovíć, Krejčí, Tijani, Jeřábek - Látal (75. Vychodil), Matocha, Lahodný O. Vintr, Dovhanyuk (60. Bartley) – M. Vintr (60. Arsić). Trenér: Jan Trousil.