Jeho svěřenci se třináctého celku druhé slovenské ligy nezalekli. Aktivní vstup však zmařila inkasovaná branka. „Do utkání jsme vstoupili dobře, ale vykolejil nás obdržený gól. Mrzí mě, že jsme ho soupeři darovali, byl velmi laciný. Naše herní jistota kvůli tomu měla trhliny a do konce poločasu Dubnica převzala iniciativu,“ mrzelo zkušeného stratéga.

Ve druhé půli dostali prostor stejně jako v předchozích utkáních hráči z lavičky, ani ti však nezabránili druhému gólu do domácí sítě. „Soupeř nám dělal i po prostřídaná problémy, šlo vidět, že jde o celek z vyšší soutěže. Navíc zkoušíme nový způsob hry, ještě si to postupně sedá,“ vysvětlil Švantner.

Ruský tenista Daniil Medveděv v utkání 2. kola French Open 26. května 2022.
Rusové na OH? Jen v neutrálním dresu nebo úplná izolace. Bojkotem trpí sportovci

Ten byl spokojen až se závěrem duelu, kdy Burac s Mazuchem zařídili vyrovnání. „Jsem rád, že to kluci nevzdali. Jednoduchou formou jsme dali dvě branky a konečný výsledek je příjemný. Myslím, že je pro nás povzbuzením do další práce,“ uvedl.

Talentovaný odchovanec Mazuch se prosadil už ve třetím duelu a je nejlepší hodonínský střelec v přípravě. „Potvrzuje své přednosti, má skvělou orientaci v pokutovém území. Proti Dubnici i s trochou štěstí prodloužil špičkou míč a dal pěknou branku, to je jeho silná zbraň. Pokud na sobě bude dál pracovat, může vyrůst,“ chválil kouč útočníka, který se vrátil z podzimního hostování v Rohatci.

Erik Burac na tréninku hodonínských fotbalistů.
Lanžhot vyměnil za Hodonín. Třetí liga je daleko rychlejší, říká kanonýr Burac

Poprvé se v přípravě ukázal v domácí sestavě i Libor Bobčík, který i na jaře bude v klubu hostovat z prvoligového Zlína. „Po lehčím zranění se opět připojil do přípravy a proti Dubnici odehrál šedesát minut. Opět potvrdil, jak může být pro nás platný,“ netajil Švantner, jenž se dohodl na pokračování v přípravě s Ukrajincem Yegorem Glushachem.

K dalšímu zápasu zajíždí Hodonín ve středu na hřiště druholigového Vyškova. „Jsem moc rád, že máme možnost poměřit síly s kvalitním týmem,“ dodal lodivod.