Hodonín je po devatenácti kolech na dvanácté příčce tabulky MSFL se stejným bodovým ziskem jako třináctý Dolní Benešov. „Nebereme tento duel jako důležitější než ostatní. Soutěž je náročná, všichni soupeři jsou kvalitní. My chceme samozřejmě získat co nejvíc bodů. Zatím máme na jaře čtyři, podle mě jsme jich mohli mít víc. Herně to ale není špatné, tým má určitě perspektivu,“ tvrdí trenér Pavol Švantner, který k mužstvu přišel v zimní přestávce. Utkání v Dolním Benešově se hraje v sobotu od 15.30 hodin.

Na domácím hřišti se představí divizní Bzenec, který bude chtít potvrdit velmi dobru formu z posledních zápasů. Po úvodní jarní prohře v Břeclavi se bzenečtí fotbalisté rychle oklepali a v dalších třech zápasech už byli stoprocentní. Nejprve porazili doma Havlíčkův Brod 4:2, poté vyhráli 1:0 ve Strání a naposledy ve středeční dohrávce jasně přehráli Polnou 3:0. Aktuálně jsou na osmé příčce tabulky Divize D a svoje postavení by si mohli o víkendu ještě vylepšit, protože v sobotu od 15.30 hodin hostí poslední Nové Sady.

Také třetí nejlepší fotbalový tým regionu hraje doma. Mutěnice v krajském přeboru přivítají v neděli od 15.30 hodin předposlední Tišnov. Domácí se budou chtít rehabilitovat za poslední prohru v Ivančicích, kvůli níž se posunuli ze druhé na třetí příčku tabulky.

Jakub Kornfeil.
Pády? Co nejrychleji zapomenout. Abraham i Kornfeil chtějí napravit dojem v USA