Sestupující Spartak proti zachraňujícímu se Hodonínu promarnil dlouhou početní výhodu i těsný náskok. „Musím přiznat, že jsme měli v prvním poločase trochu štěstí. Hulín byl v té době lepší, ale naštěstí další šance nedokázal proměnit,“ uvedl po utkání hostující kouč Pavol Švantner.

Hosty nepoložilo ani vyloučení kapitána Petráše, který fauloval mimo pokutové území protihráče v gólové šanci. „O přestávce jsme si řekli, že i v deseti se dá hrát. A v závěru zápasu to pak paradoxně vypadalo, že jsme měli i v oslabení víc sil. Možná se na tom ale u domácích trochu podepsala i psychika. Mají už sestup jistý, a tak jejich motivace nebyla tak vysoká jako naše. Posledních dvacet minut jsme už Hulín jasně přehrávali a je pro nás velmi důležité, že jsme zápas otočili,“ pochvaloval si Švantner.

Jeho protějšek Jindřich Lehkoživ měl ke spokojenosti naopak daleko. „Místo toho, abychom proti deseti zápas kontrolovali, zase jsme dělali hlouposti,“ zlobil se na nedůsledné svěřence domácí trenér.

Hodonín je nyní sice v tabulce Moravskoslezské fotbalové ligy na první nesestupové dvanácté příčce, ovšem jistotu záchrany ani kolo před koncem stále nemá. Letos totiž sestupují hned čtyři celky.

Jistotu Černého Petra už mají poslední Valašské Meziříčí a předposlední Hulín. Hodonín pod sebe dostane také Rýmařov, před nímž má tříbodový náskok a lepší bilanci ze vzájemných zápasů. Hroznou je však Vrchovina, která má momentálně stejný bodový zisk jako Rýmařov, jenže s Hodonínem lepší bilanci ze vzájemných duelů. Pokud Vrchovina vyhraje a Hodonín prohraje, sestoupí celek ze Slovácka. Pokud by v posledním kole vyhrály Vrchovina i Rýmařov a Hodonín prohrál, tak na tom bude v minitabulce tří ohrožených týmů nejlépe Vrchovina, která by se tak zachránila.

Hodonín potřebuje bodovat, ale nečeká ho lehký úkol. Doma totiž hostí druhou Líšeň. „Nebudeme se ohlížet na soupeře a kalkulovat. Půjdeme do zápasu s jednoznačným cílem – bodovat. Pro fanoušky je zajímavé, že se bude bojovat až do posledního kola, i když pro nás to budou samozřejmě nervy“ poznamenal Pavol Švantner.

Vrchovina hraje v posledním kole na hřišti třetí Kroměříže, Rýmařov zajíždí do Dolního Benešova, který je na desáté příčce tabulky.

Hulín - Hodonín 2:3 (1:1)

Branky: 38. Ondřejka, 59. Minář – 68. a 74. F. Žák, 27. Suchý. Rozhodčí: Vostrejž. ŽK: Koláčný, Josl, Rožek – Kyselka. ČK: 36. Petráš (H). Diváci: 86. Poločas: 1:1.

HULÍN: Machalický – Michal Vyskočil, Josl, Zlámal, Oulehla – Šrom, Koláčný (74. Rožek), Tureček, Ondřejka (89. Pospíšil), Minář (82. Sedláček) – Martin Vyskočil. Trenér: Lehkoživ.

HODONÍN: Petráš – Fojtík, Hesek, Kyselka, Flasar – Bohun (89. Mareš), F. Žák, Suchý, Piňa, Dione (37. Novotný) – Sasín (59. Opina). Trenér: Švantner.