Po sérii dobře rozehraných zápasů s nezvádnutou koncovkou začali hodonínští fotbalisté konečně také bodovat. „Chtěli jsme samozřejmě oba zápasy vyhrát, ale se čtyřmi body můžeme být spokojeni. Musím uznat, že Uničov byl opravdu kvalitní soupeř, který byl kombinačně silnější. My jsme ale předvedli velmi dobrý obranný blok s vyrážením do protiútoků a nakonec vybojovali bod, který může být zlatý,“ uvedl trenér Pavol Švantner.

Domácí zápas s Vrchovinou měli jeho svěřenci rozehraný výborně a v poločase vedli 2:0. Když ovšem hosté po přestávce srovnali, vybavili se mu nepříjmené vzpomínky na několik předchzích zápasů, které Hodonín ztratil v samotném závěru. „První poločas byl v naší režii, byli jsme jednoznačně lepší. Po přestávce začali být klcu zbytečně nervózní a soupeř se naopak chopil iniciativy. Když po našich dvou individuálních zkratech vyrovnal, tak mi hlavou probleskly některé předchozí zápasy, v nichž jsme v koncovce poztrácely body. Kluky jsme však nabádali k trpělivosti, že ještě přijdou šance na vítěznu trefu, což se také stalo. Velmi si toho cením, jsou to pro nás velmi důležité body,“ pochvaloval si kouč.

Ilustrační fotografie.
Dobré dokázalo Hodonín potrápit

Nepříjmeností je pouze zranění útočníka Jakubka, který musel střídat už ve 20. minutě. „Podle prvních zpráv má vykloubené rameno a vzhledem k nejbližším zápasům to s ním nevypadá dobře. Uvidíme, co ukáže podrobnější vyšetření, ale je to komplikace,“ připustil Švantner.

Pohled na tabulku Moravskoslezské fotbalové ligy je však nyní pro něj i jeho svěřence o něco příjemnější. Oba hlavní konkurenti v boji o druhé sestupové místo Rýmařov s Hulínem totiž v týdnu nezískali ani bod. Aktuálně třináctý Hodonín má nyní na Hulín čtyřbodový náskok, Rýmařov je o další bod zpět. Hned v příštím kole čeká hodonínské fotbalisty klíčový duel právě v Rýmařově, kde se představí v sobotu od 16.30 hodin.

Ilustrační foto
Divoké derby v Otrokovicích. Šest gólů, tři penalty a naštvaná Kroměříž