O vítězi nebylo od začátku pochyb. Hodonínští svého soupeře válcovali a bylo jen otázkou času, kdy se gólově prosadí. Po půlhodině bylo skóre 3:0 a v podstatě rozhodnuto. „Před zápasem jsme klukům zdůrazňovali, aby soupeře nepodcenili. Uklidnily nás poměrně rychlé dva góly, pak už jsme měli zápas pod kontrolou,“ pochvaloval si trenér Pavol Švantner.

Toho jistě potěšilo i probuzení některých střelců. Venezuelan Piňa vstřelil své první dva góly v hodonínském dresu, poprvé na jaře se trefil Kanaďan Dione a premiérově se prosadil i střídající Jan Hromek, zkušený borec s prvoligovými zkušenostmi.

Fotbalisté FK Mutěnice (zelené dresy). Ilustrační foto
Mutěnice čeká finále krajského poháru. Utkají se vedoucí celky krajského přeboru

Letos sestupují z Moravskoslezské fotbalové ligy čtyři celky. Hodonín je po víkendu pátý od konce, ale jen s bodovým náskokem na Rýmařov a Vrchovinu. „V příštím utkání v Hulíně musíme jednoznačně vyhrát. Uvidíme, jak budou hrát ostatní, ale v posledním kole máme doma Líšeň, která bojuje o postup, a to bude hodně těžký zápas,“ upozornil brankář Martin Petráš, který v posledních zápasech nastupuje s kapitánskou páskou.