Kariéra jedenadvacetiletého forvarda nabrala rychlý vzlet, ještě před rokem a půl nastupoval v I. A třídě za Velké Pavlovice. Množstvím vstřelených branek a osobitým stylem hry na sebe upozornil nejednoho zájemce. „Před rokem jsem byl nejprve na měsíční zkoušce ve Vyškově, nakonec jsem však zamířil do Lanžhota. Roční angažmá v divizi mi hodně dalo, chtěl bych za to klubu i trenérům moc poděkovat,“ vzkázal útočník funkcionářům Sokola.

Hodonínský kouč Pavol Švantner útočníka pozval v lednu na zkoušku. „Na prvním tréninku jsme se potkali s dalším hroťákem Josefem Čtvrtníčkem, který tu byl taky na testech. Věděl jsem, že zůstane jen jeden z nás, přiznám se, že jsem se trošku bál. Ale kousl jsem se a ukázal, co ve mně je,“ prozradil Burac.

Na fotbalovém hřišti v Bavorech řádí krtek.
Hon na krtka! Fotbalové hřiště v Bavorech navštívil i deratizér

Toho čekala příjemná zpráva hned po prvním přípravném duelu proti bratislavskému Interu. „V pondělí už Pepa nepřijel na trénink a trenér mi sdělil, že zůstávám. Myslím, že rozhodl i věk. Jelikož jsem mladší, je tam větší perspektiva do budoucnosti,“ tipoval důvody trenérova rozhodnutí.

Burac nastoupil v dresu Lanžhota do dvaceti soutěžních zápasů, v nichž vstřelil jedenáct branek. Na úspěšnou bilanci chce navázat i v Hodoníně, kde to z minulosti dobře zná. „Nejdu do neznámého prostředí, hrál jsem tady v mládežnických kategoriích. S Peťou Bohunem jsme hrávali za U12, znám i Vaška Raisigla nebo Patrika Dresslera,“ jmenoval kamarády z kabiny.

Fotbalisté Hodonína (v červeném) porazili v přípravě Lanžhot 2:0.
VIDEO: Hodonín porazil Lanžhot. Třaskavé derby rozhodl Ukrajinec z litevské ligy

Na postu útočníka měl však v Hodoníně doposud neotřesitelnou pozici Martin Holek. „V žádném případě ho neberu jako konkurenta, spíš ho vnímám jako svého mentora. Má spoustu věcí, které se od něj můžu naučit,“ našel Burac pozitiva na spolupráci s vytáhlým útočníkem.

V sobotním přípravném utkání nastoupil v hodonínském dresu proti Lanžhotu v základní sestavě. Speciální utkání pro něj však vinou zranění skončilo po několika minutách. „Byl to souboj koleno na koleno s Kubou Krčem. Určitě v tom nebyl žádný záměr, ale koleno napuchlo. Snad budu brzo v pořádku, na třetí ligu se moc těším. Už přípravný zápas s Kroměříží mi ukázal, že třetí liga je daleko rychlejší než divize,“ dodala nová akvizice sedmého celku Moravskoslezské fotbalové ligy.