Rodák z Kyjova se dlouhou dobu pral o místo v prvoligovém mužstvu, ani jeden start si však za klub z Uherského Hradiště nepřipsal. Poslední sezony patřil mezi klíčové hráče tamní rezervy, za kterou v podzimní části Moravskoslezské fotbalové ligy vstřelil pět branek. „Doufám, že na to v Hodoníně navážu. Chtěl bych hlavně pomoct týmu, abychom naplnili společné ambice,“ netajila nová posila.

Pro Pernicu byl klíčový zájem hodonínského kouče Pavola Švantnera. „Oslovil mě už v prosinci, ale v té době jsem ještě nebyl rozhodnutý. Přípravu jsem zahájil ve Slovácku, tam jsem zažil ty nejtvrdší galeje. V lednu jsme se pak s panem Švantnerem znovu potkali a domluvili můj přestup. Jeho zájem byl pro mě velmi důležitý,“ přiznal Pernica, jenž studuje v Brně na vysoké škole kriminalistiku. „Jako policista se zatím nevidím, ale myslím i na zadní vrátka a navíc mě to baví,“ vysvětlil.Fotbalisté Slovácka (v modrých dresech) na úvod letní přípravy poradili druholigového nováčka z Blanska 3:0.  Na snímku Libor Pernica.Libor Pernica v dresu Slovácka.Zdroj: Deník/Libor Kopl

Hodonínské prostředí je Pernicovi dobře známe. „Hráli jsme s Kyjovem v Hodoníně několik mládežnických turnajů, nastupoval jsem například proti Peťovi Bohunovi. S Erikem Buracem jsme se zase potkali ve Slovácku, znám i další kluky,“ uvedl nadějný záložník.

Ten se ještě nestihl rozloučit se svými spoluhráči ze Slovácka. „Byl jsem tam dlouho, Slovácko je pro mě srdcovka. Není to pro mě úplně jednoduché,“ prozradil.

Hodonínští fotbalisté remizovali 1:1 se slovenskou Belušou.
PODÍVEJTE SE: Hodonín s posilou ze Slovácka remizoval se slovenskou Belušou

Na vzájemný zápas, který je na programu MSFL 24. května, se však speciálně netěší. „Ještě jsem se nedíval, kdy na sebe narazíme, jen vím, že se hraje v Hradišti. Ale o Slovácko mi nejde, pro mě je důležitý každý zápas,“ uzavřel Pernica.