Dlouho to přitom vypadalo pro Hodonín velmi nadějně. Domácí celek se ve čtrnácté minutě po trefě Filipa Žáka ujal vedení. Vyrovnání se Líšeň dočkala až po změně stran, kdy se bombou pod břevno prosadil Filip Smejkal. „V poločase jsme si museli něco říct, protože soupeř měl ze začátku tři tutovky,“ přiznal hostující kouč Miloslav Machálek.

Ilustrační foto.
Čekají nás tři dny jednání. O postup zájem máme, říká líšeňský předseda Hladiš

Deset minut před koncem se Brňané dočkali. Útočník Tomáš Machálek se prosmýkl kolem obránců a poslal míč na zadní tyč, kde byl připravený Martin Rolinek a poslal jej neomylně do sítě. „Dokázali jsme v historii klubu něco výjimečného,“ radoval se po postuu do druhé ligy Machálek.

Na straně domácích naopak zavládl smutek. Před posledním kolem byl Hodonín na nesestupové dvanácté příčce, jenže jeho dva největší soupeři v boji o záchranu bodovali v posledním zápase naplno. Rýmařov vyhrál 3:1 v Dolním Benešově a Vrchovina 4:2 v Kroměříži. Všechny tři celky tak dosáhly shodného počtu bodů 35 a rozhodovala minitabulka vzájemných zápasů. V té byla nejlepší Vrchovina, což pro ni nakonec znamená záchranu ve třetí nejvyšší soutěži. „Dobře jsme věděli, o co hrajeme. Měli jsme záchranu ve svých rukách, stačilo nám s Líšní bodovat. Je to zklamání, byli jsme opravdu blízko. Chybou bylo, že jsme ještě v prvním poločase některou ze šancí nezvýšili vedení na 2:0. Pak jsme měli velké příležitosti i za stavu 1:2, ale to jsme hráli už trochu vabank. V poločase jsme měli vést o dvě branky a mohlo být vše jinak,“ poznamenal hodonínský trenér Pavol Švantner, jenž přišel k týmu v zimní přestávce.

Fotbalisté Lednice (v modrém).
Obrana porazila útok. Postup patří nakonec Ratíškovicím

Nebylo to na jaře poprvé, co jeho svěřenci nedokázali dotáhnout do úspěšného konce nadějně rozehrané utkání. Tentokrát však byla ztráta bodů osudová.