Jak se zrodil váš příchod do Hodonína?
Hodonín mě kontaktoval, a i když jsem byl vázaný smlouvou v Českých Budějovicích, po těch letech pro mě byla výzva změnit působiště. Domluvili jsme se docela rychle. Já jsem si zjišťoval nějakým způsobem situaci v Hodoníně. Hlavně mě zajímal kádr. Svoje sehrálo i to, že z dávné doby se známe s ředitelem Vasilkem, se kterým jsem působil v Dukle Praha. Nebyl to neznámý člověk. Bylo to jednání rychlé, korektní. Pro mě je to výzva.

Vytyčil vám nějaké konkrétní cíle?
Cíl je jasný, dostat se z nebezpečných vod, protože soutěž je hrozně vyrovnaná a letos mužstev o záchranu bude hrát víc. Hlavně konsolidovat kádr, stabilizovat mužstvo. A o nějakých dalších cílech se ani nebavilo.

Ilustrační foto
Drtiči vydřeli těsnou výhru

Přivítal jste na tréninku nějaké nové hráče, posily?
Zatím se vrátili akorát kluci z hostování. Přišel k nám Kryštof Pospíšil ze Slovácka. A o dalších jménech ještě jednáme. Zítra přijede stoper ze Srbska, který si prošel dorostem Slovanu Bratislava, hrál na Slovensku. Věřím tomu, že zapadne mezi naše kluky a o místo se taky popere. Jinak stavíme na kádru, který tady byl na podzim.

Ale doplnění určitě bude potřeba.
Samozřejmě nejsme naivní, ostatní taky doplňují v rámci možností. Bereme to tak, že soutěž je dlouhá, náročná. Chceme tým jak zkvalitnit, tak i okysličit a zvýšit konkurenci.

Máte nějaké informace o MSFL? Přece jenom jste působil na jihu Čech …
Je pravda, že jsem se pohyboval hlavně v první a druhé lize. Teď poslední tři roky jsem trénoval juniorku a dorosteneckou ligu, kde jsem působil jako šéftrenér. Pohyboval jsem se po celé republice, takže některé kluky z nám ještě z dorostenecké ligy, což je i výhoda, že z mužského fotbalu mám přehled i o mládežnickým. Víc informací logicky mám z ČFL, kde jsem kolikrát jezdil sledovat hráče pro A tým. Jezdil jsem i po Moravě, kde jsem začínal se svojí kariérou, takže není to neznámé prostředí. Naopak si vážím, že nabídka přišla a že se vracím tam, kde jsem začínal.

Lavičky válečných veteránů ve Vacenovicích.
Nové lavičky vzdávají hold válečným veteránům. Číslo 47? Počet padlých ve válce

Zimní přípravu už máte nalajnovanou?
Utkání byla domluvená už před mým příchodem, takže jsem akorát něco doplnil. Přípravu jsem instaloval v domácích podmínkách. Bude tam jedno soustředění, ale vycházíme z toho, že je v Hodoníně kvalitní hřiště. Pro mě pro přípravu je základ dobré hřiště. Zimní příprava je vždycky taková nepopulární. Jednak je dlouhá, toho času je tam spousta. Na druhé straně jestli chceme mančaft sestavit a konsolidovat, čas bude utíkat velice rychle.

Jste bývalý vynikající ligový gólman. Jaký vyznáváte styl? Nula je základ, nebo spíš chcete soupeře přestřílet?
Spíš vyznávám ofenzivní styl, i když jako bývalý gólman říkám, že když bude vzadu nula, neprohrajeme. Samozřejmě vyznávám styl poctivý fotbal, rychlý nahoru. Nechci dělat převratné změny a dělat ze sebe nějakého génia. Chceme hrát poctivý fotbal, který se bude líbit divákům a který přinese body.

V Kyjově se uskutečnil dobový ples připomínající přelom třicátých a čtyřicátých let minulého století.
Kyjov se vrátil v čase. Do první republiky jej přenesli vojáci i elegantní dámy

Už jste se v Hodoníně stihl zabydlet?
Já tady dělám fotbal, takže tu budu bydlet. Budu tady celý týden, když bude volno, tak se pojedu podívat za rodinou. Naštěstí děti už mám velké, takže pojedu do Budějovic za manželkou nebo manželka přijede sem.