„Bylo to úplně něco jiného, šlo o hodně dobrý zápas. Takovou konfrontaci totiž v sezoně nemáme. Kluci byli šikovní na balonu a dělali nám velké problémy,“ prohlásil hodonínský útočník Filip Žák.

Jediný gól Chrudimi v druholigové premiéře vstřelil na Žižkově Daniel Vašulín (s míčem).
Nadšená Chrudim. Do druhé ligy patříme, říká Vašulín

Ten si všímal i různých rozdílů mezi oběma týmy. „Soupeř se prezentoval úplně jinak, než se hraje ve třetí lize. Protihráči měli velmi dobrou techniku, akorát jim vázla taktika, což je u těchto mužstev známé. V týmu mají velkou konkurenci, takže se všichni snažili a hráli naplno. Přece jen usilují o místo v seniorské reprezentaci,“ všiml si Žák.

Trenér Hodonína Jiří Dekař byl spokojený především s prvním poločasem. „Zatímco ve středu jsem byl k hráčům hodně kritický, proti Saúdské Arábii jsme hráli dobře. Kluci mě překvapili, soupeři stačili především v rychlosti. Druhá půle už byla horší, celkově jsme nezklamali,“ uvedl Dekař, který v závěru přípravy řeší problémy s brankáři.

Petráš je po operaci třísel a jeho rekonvalescence ještě chvíli potrvá, Lupač v Hodoníně z pracovních důvodů přerušil kariéru. Na zkoušku do týmu účastníka MSFL přišel gólman David Záleský z Brna. „Pro sezonu potřebuji mít dva zdravé brankáře,“ vysvětluje Dekař. Jeho tým čeká už v sobotu generálka na start ve třetí lize. Fotbalisté Hodonína na stadionu U Červených domků vyzvou slovenský Rohožník. Zápas začíná v sedmnáct hodin.

Mesut Özil
Odcházím, rasismus jde mimo mě. Mesut Özil končí v německé reprezentaci