Pro hodonínské fotbalisty je zrušení jarní části sezony o to nepříjemnější, že přes zimu dost investovali do posílení kádru. „Tři měsíce se tvrdě připravujete a pak se stane něco, co nemohl nikdo předvídat. Je to pro nás nepříjemné, ale musíme to respektovat. Na prvním místě je samozřejmě zdraví. V koutku duše jsme ale pořád doufali, že by se jaro mohlo nějakým způsobem odehrát,“ lituje trenér Pavol Švantner.

Teď čeká vedení klubu těžká práce, například vyjednávání o prodloužení smluv jednotlivým hráčům. „Veřím, že tak devadesát procent kádru mužstva zůstane. Byl bych rád, protože momentálně je tým dobře poskládaný,“ doufá Švantner, že se mu tým přes léto nerozprchne.

Ilustrační foto.
V krizi pomohlo více než 100 dárců. Jejich krev je na týden v karanténě

Musí také řešit, jak naplánovat celou další přípravu v situaci, s níž se ještě nikdy nepotkal. „Být tak dlouho bez soutěžního zápasu, to je naprosto atypické. A pořád ani nevíme, kdy přesně začne příští sezona. Jakmile se otevřou sportoviště, tak budeme muset nastavit upravený tréninkový program. A budeme určitě chtít odehrát nějaké přátelské zápasy. Celé to bude taková předpříprava před letní přípravou,“ dodává hodonínský kouč.