Zatímco řada fanoušků očekávala, že po nečekaném odchodu kouče Vladimíra Bekera bude Slovan v jarní části sezonu pouze dohrávat, vedení klubu pečlivě vybíralo nástupce, který naváže na úspěšný podzim. „S manažerem Škodíkem jsme hledali trenéra od 20. prosince, pořádně jsme si neužili Vánoce, bylo to velmi náročné období. Chtěl bych poděkovat našim rodinám. Neustále jsme měli telefon u ucha a řešili trenéry,“ vzpomněl funkcionář.

Spekulovalo se hned o několika adeptech na volné místo. V úvahu připadali Vladimír Malár, Jan Somberg, Viktor Linhart či Karel Kroupa mladší. „Měli jsme šest kandidátu, s nimiž jsme jednali. Postupně se seznam zužoval a volba padla na trenéra Páníka,“ vysvětlil Drozdy.

Vladimír Beker na lavičce divizního Bzence skončil.
Strání má nejvyšší ambice, vysvětluje Beker svůj odchod ze Bzence

Ten si se zkušeným trenérem, který naposled vedl slovenskou Dubnicu, plácl na úterní schůzce. „Fanoušci Boba Páníka samozřejmě znají z prvoligových štací v Olomouci, Zlíně, Ostravě či Karviné. Na společném setkání jsem se dozvěděl, že trénoval dokonce i v Brazílii, to jsem vůbec netušil,“ prozradil.

Jedinou podmínkou stratéga, jenž bydlí nedaleko Holešova, je angažování nového asistenta trenéra. „Jméno zatím nemůžu prozradit, stále jednáme,“ nechtěl Drozdy předbíhat.

Popis fotky: Bohumil Páník - Fotbalový klub FC Fastav Zlín představil 10. března 2020 nového trenéra Bohumila Páníka.    Zlín - Vedení fotbalového Zlína dnes odvolalo od ligového týmu kvůli špatným výsledkům trenéra Jana Kameníka. Na lavičku čtrnáctého ceBohumil Páník na lavičce provligového Zlína.Zdroj: ČTK

S velkým nadšením na zprávu o novém trenérovi reagovala bzenecká kabina. „První jsme to oznámili kapitánu Kasalovi, který informaci poslal mezi ostatní hráče. Kluci jsou plní očekávání, trenér Páník je pro všechny velkou personou,“ zdůraznil.

Fotbalisté Bukovan (ve žlutém) začnou zimní přípravu pod novým trenérem.
Bukovany mají nového trenéra. Posílíme a zabojujeme o postup, hlásí předseda

Jaký cíl si před začátkem jarní části vedení klubu s novým koučem stanovilo? „Bodů máme dost, ale ani po odchodu trenéra Bekera nechceme zbytečně ztrácet. Hodláme hrát co nejvýš,“ uzavřel Drozdy.

Přípravu odstartují fotbalisté čtvrtého celku divize E v pondělí.


Načítám tabulku ...