Ten dal v prvním přípravném utkání příležitost všem hráčům. „S mužstvem se seznamuju, využíváme všechny,“ netajil.

Lanžhot hodil za hlavu vysokou porážku 1:6 z prvního přípravného duelu ve Znojmě a diktoval tempo utkání. „Chvíli jsme se hledali, ale od dvacáté minuty jsme hráli podle našich představ, kombinačně, rychle na dva doteky. Kluci dobře odskakovali, navíc zlepšili i napadání,“ těšilo lanžhotské trenéra Jaroslava Hílka.

TJ Slovan Bzenec – TJ Sokol Lanžhot 1:5 (0:3)
Branky: Kozel – Svoboda 2x, Šenk, Ciprys, Darmovzal.
Diváci: 150.

V brance celku z Břeclavska se objevil nováček Timotej Pekár. „Jedná se o slovenského gólmana, který je u nás na zkoušce z Dubovec,“ představil hostující kormidelník novou tvář.

Za Bzenec se poprvé představili křídelníci Nikola Absolon ze Vnorov a Štěpán Kozel z rezervy Slovácka, kteří jsou v divizním celku na testech. Dvacetiletý Kozel zaznamenal po povedeném lobu jedinou branku Slovanu. „Byl to teprve první zápas, spíš se na ně dívám v tréninku. Oba jsou subtilnější, měli by hrát víc technicky s míčem. Nechám jim čas, aby se trochu usadili,“ pravil Páník.

Marko Totka hodnotí duel se Bzencem

Marko Totka hodnotí přípravný duel se Bzencem. | Video: Kryštof Neduchal

Podle něj musí jeho svěřenci zapracovat na defenzivě. „Výsledek je pro nás nepříznivý, ale klidně to mohlo být i 5:3 nebo 6:4. Obě mužstva rády útočí, ale pak hráči nemají sílu na bránění. Takový byl obraz hry,“ neskrýval bývalý lodivod Zlína či Baníku Ostrava.

Jeho protějšek po zápase chválil mutěnickou umělou trávu. „Byl jsem překvapený, hřiště je výborné. Na druhou stranu umělka není ideální pro kluky, kteří mají třeba problémy s kolenem. Ne nadarmo trenér Trpišovský zmiňuje, že dobrý fotbal se má hrát na dobré trávě,“ usmál se Hílek.

Zatímco Bzenec ve druhé půlce poslal na hřiště spoustu čerstvých hráčů, Lanžhot pokračoval kvůli užšímu kádru v téměř totožné sestavě. „Stále se snažíme někoho přivést. Tlačíme to spíš do kvality než kvantity a z toho vyplývá, že nás nikdy nebude moc. Hlavně si přeju, aby byl kapitán Peťo Mikúšek v pohodě, protože kvůli zranění nedohrál,“ dodal stratég vítězného celku.

Bzenec v dalším utkání vyzve Pohořelice, Lanžhot čekají slovenské Malacky.

Fotogalerie: Bzenec -Lanžhot (příprava)