Slovan byl v utkání jasný favorit. Zatímco domácím patřilo před utkáním třetí místo, Hanáci jsou čtrnáctí a bojují o záchranu.

Bzenec poslal do vedení ve dvaatřicáté minutě Nikola Absolon, který skóroval už ve třetím utkání v řadě. Těsně před odchodem zvýšil na rozdíl dvou branek Tomáš Zůbek. „Bzenec podal velmi dobrý výkon, standardně doma takové předvádí. Navíc jsme to soupeři trochu usnadnili, dostali jsme dva góly a bylo po zápase,“ pravil olomoucký stratég Petr Večeř.

Fotbalisté Břeclavi (v modrém) mají v rukou osudy několika jihomoravských týmů.
Napětí v kraji: Sestupující určí Břeclav. Všichni jí přejí, říká předseda STK

Vítězství po změně stran dokonal pohotovou dorážkou Petr Kasala. Zkušený kanonýr s třiceti zásahy vládne tabulce střelců. „Dal nám gól už na podzim, takže jsme o něm věděli. Ale každý soupeř si před zápasem říká, bacha na Kasalu, a stejně už má třicet gólů,“ podotkl hostující lodivod.

Domácí realizační tým byl po závěrečném hvizdu spokojený především s produktivitou. „Máme pět, šest hráčů, kteří dokážou dávat góly, to se pak naskládá. Navíc máme i nejlepšího střelce divize,“ zdůraznil Páník.

Petr Kasala po utkání s HFK Olomouc

Zdroj: Kryštof Neduchal

Ten měl své svěřence pod dohledem i v době rekonvalescence po plánové operaci kolene. „Všechny zápasy jsem sledoval na internetu, kluci mi dělali velkou radost. Pro trenéra je vždycky balzám, když vidí, jak si hráči vyhoví a hrají jako tým,“ netajil.

Slovan se tak rozloučil s domácími fanoušky výhrou. Navíc prodloužil domácí neporazitelnost na deset zápasů. Jedinou prohru před svými fanoušky v sezoně utrpěl 7. října loňského roku s Kozlovicemi. „Kluci, kteří přišli, zapadli výborně do týmu. Sedli jsme si jako lidi, kabina funguje, jak má,“ vysvětlil důvody úspěchu kapitán Kasala.

Robert Janás po utkání s HFK Olomouc

Zdroj: Kryštof Neduchal

Toho se svými spoluhráči čekají poslední dva zápasy ročníku na venkovních hřištích. Nejprve v sobotu od půl páté odpoledne na hřišti Rýmařova, následně v Kostelci na Hané.

TJ Slovan Bzenec – HFK Olomouc 3:0 (2:0)
Branky: 32. Absolon, 45. Zůbek, 67. Kasala.
Rozhodčí: Bodeček – Mayer, Burgr.
ŽK: Berger – Vejvoda, Pícha.
Diváci: 150.
TJ Slovan Bzenec: Frydrych – Berger (90. Kuchař), Skřivánek (90. Řezník), Kaňa, Komínek, Zůbek (80. Kozel), Absolon (84. Mlýnek), Vaďura (80. Crhan), Pelikán, Kasala, Janás.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...