„Abych řekl pravdu, tak počet týmů se mi moc nelíbí, bude to zvláštní. Pro nás je alespoň pozitivní, že v naší skupině nebudeme mít až tolik cestování. Chtěli jsme se vyhnout cestám na Vysočinu, které nakonec postihly ve skupině D třeba Břeclav a Lanžhot. Zajímavé to bude v tom, že poznáme nové soupeře, které příliš neznáme. Takže vlastně moc ani nevím, co od sezony očekávat. Určitě bychom se ale nechtěli trápit někde dole v tabulce,“ zdůraznil trenér Richard Hrotek.

V kádru zatím k nějakému velkému pohybu nedošlo, několik potenciálních odchodů a příchodů je stále v jednání. Jedinou jistotou je, že v klubu končí Tomáš Košut, který už předem avizoval, že je pro něj dojíždění z Brna složité. Ten s největší pravděpodobností zamíří do týmu divizního nováčka Startu Brno, jenž však bude hrát ve skupině D. „Máme několik šikovných fotbalistů vyhlédnutých, klíčový je pro nás především post středního záložníka, který by dokázal řídit hru,“ naznačil svoji prioritu Hrotek.

Bzenec zatím odehrál dva přípravné zápasy proti účastníkům krajského přeboru. Nyní v sobotu porazil Morkovice 5:0, o týden dřív pak Krumvíř dokonce 6:0. „Nechci ty výsledky nějak přeceňovat. Je to jen z přípravy a týmy z kraje bychom měli umět přehrávat. Na druhou stranu tam bylo ale několik dobrých věcí, které mě potěšily. A tolik vstřelených branek je určitě také dobrým signálem,“ pochvaloval si bzenecký kouč.

Jeho svěřence čeká další přátelské utkání už ve středu od 18 hodin v Ratíškovicích a v neděli pak přivítá od 17 hodin silný celek Slovanu Rosice v předkole MOL Cupu. „Los nám přisoudil kvalitního soupeře, jehož hra se mi osobně hodně líbí. Vyznávají takový agresivní německý styl. Pro nás to bude asi ta nejkvalitnější příprava před začátkem divizní soutěže,“ dodal Richard Hrotek, jehož tým zahájí sezonu v neděli 11. srpna v Kozlovicích.