Utkání rozhodla první půlhodinka, během níž hosté vstřelili tři branky. Dvakrát se trefil Petr Kasala, další gól přidal Petr Čech. „Byli jsme až neuvěřitelně produktivní. Kluci mě potěšili velkým nasazením a bojovností, přestože panovalo úmorné vedro. Musím ale přiznat, že zápas nebyl až tak jednoznačný, jak by se mohlo zdát podle výsledku. Soupeř měl taky šance, ale bylo důležité, že jsme dokázali do přestávky udržet čisté konto. Přibližně po hodině hry jsme měli menší výpadek a když aktivní domácí snížili, tak to začalo trochu smrdět. Obrana to však zvládla a podržel nás i brankář Zeman,“ uvedl k utkání trenér Richard Hrotek.

Slovan nakonec ještě v poslední minutě pečetil skóre na konečných 1:4, když se trefil střídající Petr Venclík. Když k tomuto výsledku přidáme generálku proti Břeclavi, kterou Bzenec vyhrál před týdnem 5:0, tak je střelecká potence týmu v poslední době obdivuhodná. „Máme z toho samozřejmě radost, ale je to trochu na vlnách. Ještě nedávno jsme měli právě v útoku docela problém, teď se klukům daří. Ofenzivní kvalitu každopádně máme, snad nám vydrží i produktivita. Musíme ale zapracovat na defenzivní činnosti, soupeře pouštíme příliš často do šancí,“ dodal Hrotek.

Ve druhém kole Divize E přivítá Slovan už v pátek od 17 hodin na domácím hřišti tým Přerova, který na úvod zdolal Kozlovice 2:1.