Jak už zmínil předseda oddílu Luboš Drozdy v prosincovém rozhovoru pro Deník, nejdůležitější je posílení zadních řad. Proto do Bzence míří obránce Daniel Bílý, jenž v podzimní části odehrál dvanáct utkání Moravskoslezské fotbalové ligy za Velké Meziříčí. „Inkasovali jsme nejvíc branek z celé soutěže, proto jsme se zaměřili na doplnění defenzivy. Dan nám pomůže, jednání se schylují k úspěšnému konci,“ prozradil lodivod.

Tím však posílení defenzivy nekončí, trenérský štáb doufá v příchod ještě jednoho obránce. „Jednáme s Ratíškovicemi o jednom hráči, ale ještě nejsme domluvení, proto nechci prozradit víc,“ mlžil Beker.

Obránce Hodonína Ondřej Sukup (v červeném) při utkání s rezervou Slovácka.
Česká liga se vrací. Každý rok je kvalitnější, tvrdí hodonínský bek Sukup

Naopak ofenzivy se přestupové okno nejspíš nedotkne. „Dopředu máme sílu, ať už jde o Vaďuru či Kasalu. Opravdu nás nejvíc trápí defenziva,“ vysvětlil zkušený stratég.

Jedinou ztrátou je odchod třiadvacetiletého Jakuba Jamného, který zamířil do Rakouska. „Oznámil nám to s předstihem. Dostal zajímavou pracovní nabídku a nemůže si dovolit s námi pravidelně trénovat. Pokoušel jsem se ho přemluvit, ale už byl rozhodlý,“ uvedl Beker.

Ten je s úvodem přípravy nadmíru spokojený. „Kluci mají stoprocentní účast, trénují zodpovědně. Myslím, že je to i baví. Musím je pochválit, kádr opravdu šlape,“ vyzdvihl tréninkovou morálku.

Tomáše Voříšek (uprostřed) nedohrál kvůli zranění utkání v Kyjově.
Voříšek má po konci v Šardicích nové angažmá. Na facku od Pelíška nezapomněl

První test čeká Bzenec 4. února, kdy nastoupí proti Svratce Brno. Poté Slovan vyzve ještě Strání, Spartu Brno, Líšeň B, Bohunice a Břeclav. „Trochu mě mrzí, že nezměříme síly se soupeřem ze třetí ligy. Ale plán přípravy byl domluvený ještě před mým příchodem, nedá se nic dělat. Máme kousek Hodonín, Uherský Brod nebo rezervu Slovácka, v budoucnu se s těmi celky rádi utkáme,“ dodal Beker.