„Výsledek neberu nijak tragicky. Ve velkém vedru jsme odehráli slušný zápas,“ řekl hostující kouč Richard Hrotek, který měl v nedělním střetnutí k dispozici několik nových tváří. Účastník divize D v létě získal Bronislava Šálka z Uherského Brodu a mladíky Robina Krumpholce, Ondřeje Konečného a Petra Venclíka.

Na posílený Lanžhot ale Bzenečtí nestačili. „Byl to zápas se soupeřem z nové soutěže, který nám ukázal, jak to může v divizi vypadat. Říkám klukům, že mají být pokornía zapomenout na krajský přebor, toto bude jiná úroveň. Jsem rád, že jsme zaslouženě vyhráli,“ komentoval nedělní utkání trenér Milan Valachovič.

Jako první otevřeli skóre utkání hosté, za něž skóroval po samostatném brejku Kasala. Domácí před 350 diváky zareagovali o dvě minuty později, kdy Čambal dostal centr do šestnáctky a z vápna překonal brankáře Bzence.
Ve 22. minutě otočil skóre po podobné akci Vrábel. Fotbalisté Lanžhota měli více ze hry a po změně stran udeřili potřetí.

Zaváhání gólmana Maňáka potrestal svou druhou trefou Čambal. Hostům se povedlo v 85. minutě zápas zdramatizovat, ale definitivní jistotu výhry dal Lanžhotu v nastavení Čambal, jenž zkompletoval hattrick.

Fotbalisté Sokola si tak zajistili postup do hlavní soutěže Mol Cupu, v prvním kole vyzvou za dva týdny Kroměříž. „Na jedné straně to může být hezká konfrontace s kvalitním soupeřem, protože Kroměříž podle mě bude bojovat o čelo třetí ligy, na druhé straně ale jde o zápas navíc ve středu,“ zmínil Valachovič.

Bzenec odstartuje novou divizní sezonu zápasem v Polné, která v předkole MOL Cupu vyřídila Velký Beranov 15:0.