Dekař, jenž dlouhá léta pracoval jako asistent trenéra v prvoligovém Slovácku, žádné ultimátum nedostal. „Několikrát jsme spolu seděli a nepříznivou situaci řešili. Možná se cítil po nevydařených zápasech ohrožen, ale od nás žádnou podmínku v podobě určitého počtu získaných bodů nedostal. Až zápase se Vsetínem jsme svolali výkonný výbor, kde se rozhodlo o změně trenéra,“ povídá bzenecký funkcionář.

Vladimír Beker v minulosti působil jako asistent hodonínského trenéra Maria Rossiho.Vladimír BekerZdroj: Deník/Libor KoplÚterní trénink už proběhl pod vedením nového kouče Vladimíra Bekera. „Jedná se o zkušeného trenéra, který působí v Regionální fotbalové akademii FAČR a ještě v neděli byl asistentem Svatopluka Habance v Kuřimi. Měli jsme v hledáčku tři jména, ale on byl nejžhavější kandidát. Jsem rád, že jednání došlo k úspěšnému cíli,“ neskrývá Drozdy.

Nový šéf bzenecké lavičky musí hned v úvodu angažmá řešit nepříjemné starosti. „Nemá lehkou situaci, máme pět zraněných hráčů. Hlavně zranění kanonýra Petra Kasaly je dlouhodobější, vypadá, že půjde na operaci s tříselnou kýlou, to je velká ztráta. Ale kádr máme široký, přišli Martin Vaďura s Davidem Šebestou, tým se musí se ztrátami vypořádat. Je pravda, že nám chybí ve středu špílmachr typu Davida Šmahaje, i tak neodpovídá postavení v tabulce kvalitě našeho týmu,“ tvrdí předseda.

Fotbalisté Hodonína (v červenočerném) porazili Vrchovinu 2:0.
PODÍVEJTE SE: Dressler penaltou zavelel k výhře. Hodonín doma porazil Vrchovinu

Kromě nového impulsu očekávají ve Bzenci od Bekera i větší sžití s kabinou. „Trenér Dekař je obrovský profesionál, měl vynikající metody tréninku hry, ale chyběla tam psychologie s týmem. Divize je sice poloprofesionální soutěž, ale pořád to není liga. Představuju si, že si po zápase všichni společně sednou a utuží partu mezi realizákem a kádrem,“ dodává Drozdy.