Načítám tabulku …

Nastřílet devět branek a ještě na hřišti soupeře, to se nestává každý den. Hodonínským fotbalistům se to podařilo v šestém divizním kole na hřišti Polné.

Zápas byl v podstatě rozhodnutý už po úvodní dvacetiminutovce, kdy svítil na ukazateli stav 0:4. „Po našich gólech soupeř psychicky odcházel, čehož jsme využili. Konečně se nám dařilo proměňovat vypracované šance, což byla v předchozích utkáních naše slabina. Takový výsledek je extrém, naposledy jsem něco podobného zažil asi u béčka Českých Budějovic,“ poznamenal hodonínský trenér Pavol Švantner.

Polná - Hodonín 0:9

Poločas: 0:5. Branky: 15. Sasín Radek, 10. Urbančok Dominik, 21. Michna David, 18. Kosorin Jakub, 45. Urbančok Dominik, 68. Dress-ler Patrik (pen.), 76. Čech Vojtěch, 77. Konečný Ondřej, 81. Dunda Adam. Rozhodčí: Marinč Lukáš, Julínek Jiří, Rygl Luboš, Chytil Ivo. Diváci: 168.

Přes vysokou výhru nebyl stoprocentně spokojený. „Samozřejmě výsledek vypadá výborně, ale k ideálu má náš výkon ještě daleko. Jsou tam stále nedostatky, v některých pasážích bych si například z naší strany představoval lepší držení míče. Řekl jsem klukům po zápase, ať si užijí výsledek, ale od úterka už budeme na tréninku zase tvrdě pracovat. Nedopustím, aby tým létal někde ve výšinách a cokoliv podcenil. Soutěž jsme rozjeli dobře, ale to ještě nic neznamená. Navíc nás teď čeká doma juniorka brněnské Zbrojovky, která podle mě pořád patří mezi největší favority na postup,“ upozornil Švantner, jehož tým se dostal po víkendu na vedoucí příčku tabulky.

Před důležitým zápasem bude také netrpělivě sledovat stav marodky, protože do utkání v Polné nemohl postavit například svého syna Patrika nebo zkušeného zadáka Helíska. „Trochu doplácíme na tvrdší hru některých soupeřů, ale věřím, že do zápasu se Zbrojovkou se naši marodi uzdraví. Na druhou stranu se v Polné dobře ukázali další hráči, což mě těší,“ dodal hodonínský kouč.