Zápas byl v podstatě rozhodnutý už do poločasu, kdy svítilo na tabuli skóre 3:0. „Zápas se vyvíjel podle našich představ. Podařilo se nám brzy vstřelit branku a měli jsme i další gólové příležitosti. Soupeř byl celkem fotbalový, a to nám vyhovovalo. Bylo to pro nás povinné vítězství, o němž jsme rozhodli už v první půli. Po přestávce už jsem tolik spokojený nebyl, protože se naši hráči trochu uspokojili a hlavně ve finální fázi byli dost laxní. Měli jsme dost šancí, ale bylo to takové vlažné,“ uvedl k zápasu hodonínský trenér Pavol Švantner.

S dosavadním průběhem sezony může být spokojený. Po deseti odehraných kolech má jeho tým na svém kontě sedm vítězství a tři remízy, což mu stačí na průběžné vedení v soutěži. „S umístěním jsme samozřejmě velmi spokojení. V létě by asi málokdo tipoval, že se dáme po sestupu z MSFL tak rychle dohromady. Já byl i tehdy optimista a věřil jsem, že si to brzy sedne. A mužstvo ukázalo, že svoji kvalitu má. I když jsou tam samozřejmě pořád nedostatky a my bereme současné postavení s pokorou. A mrzí nás dvě domácí ztráty s Kozlovicemi a Slavičínem,“ připomíná kouč dvě remízy na vlastním trávníku.

Po sestupu z Moravskoslezské fotbalové ligy došlo přes léto k výrazným změnám v kádru. Řada bývalých opor odešla, ale také přišli hráči, kteří mají zkušenosti z vyšších soutěží – např. Helísek, Dressler nebo Švantner junior. „Nerad bych někoho vyzdvihoval, i když máme v týmu několik hráčů, kteří by se uplatnili i ve vyšší soutěži. Sázím na tým, a to se nám zatím letos vyplácí,“ zdůraznil Švantner, který má v kádru i malou raritu, jíž jsou dva fotbalisté z Venezuely. „Ricardo byl u nás už na jaře a je pro tým velice platný, patří k našim klíčovým hráčům. Jeho krajan Freddy Vazquez k nám přišel v létě a zatím se trochu hledá. Od něho čekám víc,“ dodal kouč na adresu exotických cizinců.

Cílem hodonínského klubu je okamžitý návrat o soutěž výš. Prvních deset kol už naznačilo, které týmy by měly být největšími konkurenty. „V podstatě se potvrdily naše předpoklady. Před sezonou jsem si soueře docela naskautoval a věděl jsem, že týmy jako HFK Olomouc, Slavičín nebo Hranice budou silné. Překvapením jsou jen Kozlovice, které jsou aktuálně na druhé příčce. Mají silový mančaft a zajímavý způsob hry, díky němuž jsou v popředí tabulky oprávněně,“ shrnul Švantner největší soupeře v boji o postup.

V příštím kole čeká jeho svěřence v neděli od 14.30 hodin duel na hřišti Strání, které je momentálně v tabulce Divize E na šesté příčce.

Hodonín - Nové Sady 4:0

Poločas: 3:0. Branky: 10. Čech, 41. Sasín, 43. Ricardo Piňa, 79. Dressler (pok. kop). ŽK: Ricardo Piňa, Michna, Kyselka – Baďura. Rozhodčí: Dudek – Kontoršikov, Laštuvka. Diváci: 195.