Pětadvacetiletého záložníka, jenž odehrál ve slovenské nejvyšší soutěži v dresu Senice a Trnavy sedmasedmdesát zápasů, kontaktoval ambiciózní zájemce ze Slovenska. „Oslovil mě trenér na začátku přípravy, ale nedával jsem tomu větší váhu, protože jsem neměl v plánu z Lanžhota odejít,“ uvedl fotbalista, který v minulosti nastupoval i za Sereď.

Nabídka klubu, jehož název nechtěl Krč prozradit, byla však oproti divizním podmínkám rapidně vyšší. „Nabízeli mi finančně velmi zajímavé ohodnocení, které po čase ještě výrazně navýšili. Přiznám se, že jsem o nabídce začal vážně uvažovat, řešil jsem to i doma s rodinou,“ netajil.

Erik Burac se po půlroku ve třetiligovém Hodoníně vrací do Lanžhota.
Lanžhot vítá staronového kanonýra. Z Hodonína se vracím zkušenější, tvrdí Burac

Jednání se zájemcem o jeho služby nakonec podstoupil. „Pořád jsem měl vše nastavené tak, že chci zůstat v Lanžhotě, přesto jsem absolvoval i osobní setkání s představiteli slovenského klubu a o možném přestupu jsme jednali,“ pravil Krč.

Toho oslovila i koncepční práce slovenského klubu. „Kromě financí byla lákavá i vize klubu. Ve vedení pracuje člověk, který má za sebou velké sportovní úspěchy v hokejovém odvětví. Chtějí postoupit, vybudovat nový stadion,“ jmenoval pilíř záložní řady Sokola.

Vladimír Malár (vpravo) přivítal na začátku letní přípravy nové tváře.
Břeclav zahájila přípravu i se čtyřmi posilami. Malár očekává náročnější sezonu

Přestože se jednalo o téměř neodmítnutelné podmínky, Krč nakonec odehraje i další sezonu v Lanžhotě. „Dal jsem si čas do soboty a pak se rozhodl. Kromě party mi záleží i na velmi férovém přístupu manažera Jiřího Bartoše, díky němuž se můžu věnovat jen a jen fotbalu a neřeším nic jiného,“ neskrýval.

Právě Bartoše setrvání středního záložníka potěšilo. „Jakuba si nesmírně vážím. Moc často se nestává, aby fotbalista odmítl ligové podmínky a zůstal v divizi. Strašně mě to motivuje do další práce a mám radost, že v Lanžhotě máme takové hráče,“ řekl spokojeně sportovní manažer.

Fotbalisté divizního Lanžhota (bílé dresy) na úvod letní přípravy zdolali třetiligový Uherský Brod 3:0.
Lanžhot si vyšlápl na Uherský Brod. Výsledek nepřeceňuju, řekl Hílek

Krč tak začne na Břeclavsku už třetí sezonu. „Kvalitní fotbal, který hrajeme, je hlavní atribut, proč dojíždím do Lanžhota až z Trnavy. Podporuje mě v tom i moje rodina, která jezdí na všechny naše domácí zápasy,“ podotkl.

Autor sedmi branek z minulého ročníku divize D věří, že Lanžhot naváže na formu z jarní části, kdy ani jednou neprohrál. „Chceme zase vyhrát každý zápas a uvidíme, jak sezona dopadne,“ dodal Krč.