I po sestupu dostal opět důvěru trenér Pavol Švantner, který přišel k hodonínskému mužstvu v zimě po polovině loňského ročníku. Ten má nyní s výrazně obměněným kádrem za úkol návrat zpět. V letní přípravě si zatím Hodonín připsal tři prohry, ovšem po solidních výkonech a proti třetiligovým týmům z Moravy a ze Slovenska. S Myjavou prohrál 1:3, se Znojmem 1:2 a naposledy s Malženicemi 0:1. „Výsledky nejsou až tak podstatné. Se sestavou jsme míchali, protože jsme potřebovali vidět v akci všechny hráče. Zápasy nám ukázaly, že máme takových sedm hráčů, kteří dokážou držet krok se špičkovými třetiligovými týmy. Po prostřídání už to bylo horší, proto potřebujeme kádr nutně doplnit minimálně dvěma zkušenými hráči,“ poznamenal trenér Pavol Švantner.

Po sestupu do divize došlo k několika změnám v kádru. Flasar odešel do Uherského Brodu, Hesek do Rakouska, Žák do Blanska a angažmá si hledají také Suchý a Fojtík. Z nových hráčů je nejzvučnější posilou David Helísek, který přichází ze Znojma, kde si vyzkoušel i nejvyšší soutěž, stejně jako předtím v Jihavě a Dunajské Stredě. Dále přišel stoper Josef Chromeček z Blanska, záložník David Michna z Krumvíře a také trenérův syn Patrik Švantner z Hradce Králové. „Jako otec bych mu asi přál angažmá ve vyšší soutěži, ale naše vedení pohotově zapracovalo, takže jako trenéra mě jeho příchod těší. Myslím, že by nám měl v ofenzívě pomoct, stejně jako Venezuelan Freddy Vásquez. Ten se nám ale po zápase s Myjavou zranil, takže se zatím do přípravy tolik nezapojil,“ uvedl k posilám do útoku hodonínský kouč.

Cíl pro nadcházející sezonu je podle něj jasný. „Pořád si myslím, že byl pro nás sestup trochu krutý. V řadě zápasů jsme ukázali, že na třetí ligu máme. Nemůžeme si ale stěžovat, měli jsme si body zajistit dřív. Každopádně se chceme hned po roce vrátit, letos je naším cílem jednoznačně postup,“ vyhlásil Švantner.

V novém formátu bude hrát Hodonín divizní skupinu E, kde ho čeká náročné cestování. „Tři moravské divize jsou na můj vkus trochu moc, myslím, že to trochu ublíží kvalitě soutěže. Musíme to ale respektovat, sám jsem zvědavý, co to přinese. Pro nás je trochu paradox, že budeme hrát v jiné skupině než Břeclav a Lanžhot, kam to máme kousíček,“ připomněl Švantner.

Na hřišti Sokola Lanžhot si však Hodonín soutěžní zápas přece jen zahraje, a to hned tuto neděli od 17 hodin. Tým ze sousedství jim totiž do cesty přihrál los MOL Cupu.