Přestože si jeho svěřenci zařídili postup do Moravskoslezské fotbalové ligy už v minulém zápase na hřišti Ždírce, sobotní zápas proti Velké Bíteši nepodcenili. „Musím kluky pochválit za přístup. Takhle si představuji, že hraje vítězný tým. Vyzdvihnu ale i Velkou Bíteš, jako jedna z mála k nám nepřijela jenom bránit,“ pravil lodivod vítězného týmu.

Domácí od úvodu drželi míč na svých kopačkách a určovali tempo hry. Spoustu vytvořených šancí však zahodili a síť poprvé rozvlnili až v první minutě nastavení první půle. „Zahazování vyložených šancí je poslední dobou naše specialita. Nabádal jsem hráče, aby se uklidnili. S první vstřelenou brankou se to zlomilo,“ poukázal Švantner na první gól zápasu osmnáctiletého Tibora Jágera.

Známý fotbalový funkcionář Petr Kotásek.
Baník je věčný! Jeho dres jsem nosil vždy hrdě, tvrdí bývalý hráč i šéf Kotásek

V druhém dějství poslal domácí stratég na hřiště méně vytěžované hráče z lavičky, kteří si svými dobrými výkony řekli o místo v třetiligovém kádru pro příští sezonu. „Filip Mazuch, Vašek Raisigl i Martin Malacka svými výkony určitě nezklamali. Na tréninku jsem jim vysvětlil, že mají nyní šanci se ukázat. Nutno podotknout, že se jedná o divizi a příští rok nás čeká třetí liga, kde bude laťka o něco výš. Ale je to jenom na nich,“ uvedl pětapadesátiletý trenér.

I po nástupu střídajících hráčů byl na hřišti vidět pouze jeden tým. Krátce po změně stran navýšil skóre kanonýr Martin Holek, na kterého zanedlouho navázali Patrik Švantner s Filipem Mazuchem. Po konečné výhře 4:0 si Hodonínští užili pozápasových oslav. „Trička, čepice, šampáňo, zkrátka všechno, co k tomu patří,“ smál se Švantner.

Pohár pro vítěze divize D převzal kouč postupujícího týmu z rukou své dcery Nikol Švantnerové. Česká Miss z roku 2015 navštěvuje zápasy Hodonína nejen kvůli svému otci, ale také fandí svému bratru Patrikovi, jenž hraje za Hodonín od minulého roku.

Michal Trávník v dresu pražské Sparty.
Sledovat Balotelliho bylo skvělé, říká Trávník po první sezoně v Turecku

Po krátké oslavě na hrací ploše se hráči spolu s realizačním týmem přesunuli do Lednice, kde v místním pivovaru pokračovaly bujaré oslavy. „Slavíme už dva týdny v kuse, ale ještě nás týden čeká. Říkal jsem manželce, že tři roky postupujeme, tudíž musí být i tři oslavy,“ poukázal gólman Martin Petráš na minulé sezony, v nichž překazil postup hodonínským fotbalistům covid.

Třicetiletý brankář je jeden z mála, který pamatuje poslední působení týmu z okresního města ve třetí lize. „Tým, který tenkrát sestoupil, se nedá s aktuálním kádrem vůbec srovnávat. Současný kádr je spolu už tři roky a všichni jsou na sebe zvyklí, to nám tenkrát chybělo. Myslím si, že toto mužstvo má na to, aby hrálo střed třetiligové tabulky,“ předpověděl gólman, který v sobotním zápase přenechal místo mezi třemi tyčemi Lukáši Maňákovi.

Vítězstvím 3:2 nad Sobůlkami si fotbalisté Násedlovic zařídili postup do okresního přeboru.
Fotbalisté Násedlovic budou hrát po devatenácti letech okresní přebor

Odchovanec Šardic prozradil i zákulisní informace z týmových oslav. „Nejvíc to prožívám já spolu s Patrikem Dresslerem. Ale musím pochválit celý kolektiv, který k oslavám přistoupil zodpovědně. Ke konci už jsme museli trochu hlídat Davida Helíska, ale vše proběhlo v pořádku,“ dodal s úsměvem Petráš.

FK Hodonín – FC Velká Bíteš 4:0 (1:0)
Branky: 45+1. Jáger, 47. Holek, 68. Švantner, 87. Mazuch
Rozhodčí: Mojžíš – Paulík, Budovič
ŽK: 28. Sukup, 83. Raisigl – 67. Daněk, 70. Shlaban
Diváci: 215
FK Hodonín: Maňák - Helísek, Žák, Sukup, Dunda – Langer, Bohun (70. Malacka), Švantner, Jáger (68. Mazuch) – Sasín (60. Raisigl), Holek
FC Velká Bíteš: Pelán – Daněk, Pavel Loup, Moučka (79. Škuta), Novotný (60. Macek), Kamenský (70. Patrik Loup), Dufek (60. Traxl), Krula (60. Bartoš), Shlaban, Mrňa, Sznapka


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...