Kuriozitou byla skutečnost, že se o všechny góly postaral Radek Sasín. „Na roli zakončovatele jsme ho v tréninku připravovali. A on byl vždy tam, kde měl být. Po dvou trefách jsme ho navíc poslali i na penaltu, abychom mu dopřáli hattrick,“ uvedl spokojený trenér Pavol Švantner.

Ten přípravu na první duel nepodcenil a soupeře si byl prohlédnout při pohárovém duelu s Valašským Meziříčím. „Věděli jsme, že Vsetín má svoji kvalitu a několik zkušených hráčů. Ale také jsme tušili, co by na ně mohlo platit. Chtěli jsme hrát hodně do rychlosti, což se nám dařilo. Navíc jsme byli produktivní. Po prvním gólu jsme se uklidnili, kromě dobré koncvky jsme zahráli velice dobře i vzadu, kde jsem soupeře nepouštěli do šancí. Za stavu 0:4 už to pak bylo ve druhé půli pro domácí hodně složité, my už jsme hru kontrolovali,“ doplnil Švantner, jehož tým čeká za týden domácí premiéra se silným Slavičínem. „Loni celou soutěž poměrně suverénně vyhráli a i letos jsou pro mě favoritem číslo jedna. Čeká nás hodně těžký soupeř, jenže v sezoně nebudeme mít žádné lehké zápasy,“ uvědomuje si hodonínský kouč.

Vsetín - Hodonín 1:4

Poločas: 0:4. Branky: 84. Hořelica (pen.) – 18., 25., 34. (pen.) a 45. Sasín. ŽK: Dulík, Jaroš, Naňák (všichni Vsetín). Rozhodčí: Žurovec. Diváci: 150.

Antonín Zabloudil