Vedení bzeneckého klubu před začátkem letní přípravy přivedlo hned tři nové hráče. „Posílili nás Lukáš Čerňan z Dubňan, Vilém Žák z Hodonína a Martin Vaďura z Veselí nad Moravou,“ jmenuje bzenecký funkcionář posily.

V žádném případě se nejedná pouze o hráče, kteří rozšíří kádr. Dvaadvacetiletý Žák v minulé sezoně naskočil do třinácti zápasů v dresu Hodonína, kterému pomohl k postupu do třetí ligy. Devatenáctiletý Čerňan loni odehrál čtyřiadvacet zápasů v I. A třídě, v nichž se patnáctkrát gólově prosadil. Ve stejné soutěži úřadoval také třiadvacetiletý Vaďura, který v šestadvaceti zápasech za Veselí nad Moravou nasázel dvacet branek.

Fotbalisté Bzence (v zelených dresech) porazili Lednici 4:1.Útočník Martin Vaďura.Zdroj: Deník/Kryštof Neduchal

Právě Vaďura byl v hledáčku Bzence již v zimní přestávce. „Jednali jsme tenkrát už i s jeho klubem, ale Veselí v zimě vyhlásilo boj o postup do krajského přeboru, proto si ho ještě pro jarní část nechali. Předběžně jsme se domluvili, že se k nám v létě připojí. Vyšlo to, za což jsme moc rádi, protože má opravdu velkou kvalitu. Je to rychlostní typ útočníka s čichem na góly,“ netají Drozdy.

Talentovaný kanonýr zaujal v minulosti také druholigovou Líšeň a třetiligové Blansko. „V obou klubech byl dokonce na zkoušce. Odehrál tam i pár utkání, v nichž zaujal. Ale ani v jednom klubu se nedohodl, pokaždé dal přednost studijním povinnostem,“ praví bzenecký funkcionář.

Kabinu Slovanu naopak opustili Tomáš Houdek s Michalem Janíkem. „Tomáš přestoupil do Starého Města, Michal dal přednost angažmá v Rakousku. To jsou jediné dvě ztráty, žádné další změny už nenastanou, ani směrem dovnitř kádru,“ přiznává Drozdy.

Fotbalisté Ratíškovic (v modrých dresech) se radují ze vstřelené branky.
Ratíškovice přivedly jedinou posilu. Kouče Zemánka těší i postup béčka do kraje

Bzenecký klub do dalšího ročníku přihlásil nově také B tým. „Máme velké množství dorostenců, kteří po přesunu z dorostu do mužů u nás skončí. Divize je pro ně velký skok, proto odcházejí do okolních klubů. Béčko doplníme o čtyři zkušenější hráče, kteří u nás v minulosti působili, ale bude to spíš naše juniorka. Trenérského postu se ujmu Josef Vajdík a Ondřej Okénka,“ odkrývá předseda klubu.

Bzenec čeká v neděli od deseti hodin dopoledne třetí přípravný duel v Osvětimanech. V sobotu 30.7. zajíždí Slovan už k předkolu Mol cupu na hřiště Rousínova.