Pod novým trenérem odehráli Bzenečtí pouze jedno divizní utkání, v němž podlehli Šternberku 1:5. Místo odloženého zápasu se Skašticemi pak sehráli modelové utkání s vlastním dorostem. „S mužstvem jsem se rychle seznámil, jedná se o mladý mančaft, který je doplněn o kvalitní fotbalisty ze Slovácka. Z kádru jsem se v minulosti potkal jen s Dominikem Pelikánem, jehož jsem vedl v hodonínském dorostu,“ vzpomněl zkušený lodivod.

Ten připouští i potřebu rozšíření kádru. „S vedením jsme se už bavili, že minimálně o dva hráče kádr v zimě doplníme. Hodně nás trápí zranění, u některých hráčů se navíc i často opakuje. Další důležitý faktor, který mi v mužstvu chybí, je výška. Až na stopera Jakuba Linka nemáme vysoké hráče, kteří by mužstvo pomohli při standardkách. Na tom bychom měli zapracovat,“ upozornil Beker.

Odchovanec kyjovské Jiskry Daniel Duhajský.
Z Kyjova až do Ameriky? Basketbalista Duhajský má skvěle nakročeno

Zkušený stratég, jenž žije s rodinou ve Strážnici, bere angažmá ve Bzenci jako velkou výzvu. „Nebylo to jednoduché rozhodnutí. Dělal jsem v Kuřimi asistenta trenéra bývalému ligovému kouči Svatopluku Habancovi, navíc jsme tam trénoval i dorost, který hrál nečekaně o postup. Práce mě tam naplňovala, ale bylo to i o náročném cestování. Bzenec je v první řadě divizní tým, navíc nabídka role hlavního trenéra je pro mě velká motivace. V minulosti jsem jako hlavní kouč vedl pouze v krajském přeboru Svratku Brno, na dalších štacích jsem byl vždy asistent. Ale ať už jsem spolupracoval v Hodoníně s Mariem Rossim, Jaroslavem Hynkem u reprezentace či Habancem, vždycky byla spolupráce úspěšná,“ prozradil trenér.

Beker prozradil i další aspekty, proč přijal nabídku Bzence. „S masérem Pavlem Smrčkou jsme rodinní známí, díky němu mám ke klubu vazbu. Druhá věc je, že čekáme přírůstek do rodiny, které budu díky angažmá ve Bzenci na blízku,“ dodal Beker.