Proč jste setrval v Hodoníně?

S vedením jsme se domluvili na pokračování. I když jsem měl nabídky i z vyšších soutěží, nechtěl jsem odejít od rozdělané práce. Cíle, které jsme si dali v zimě, zůstávají, jenom se o rok posunou.

O jaké cíle jde?

Že budeme v horizontu dvou roků hrát v horní části tabulky třetí ligy. Teď je samozřejmě potřeba vybojovat postup.

Jak se s odstupem času díváte na uplynulou sezonu, v níž Hodonín skončil třináctý a sestoupil?

Pořád cítím hořkost a zklamání. Šlo o nevydařený půlrok s krutým závěrem. Výkony na konci jara měly stoupající tendenci. (Hodonín vyhrál tři z posledních čtyř duelů, závěrečná porážka s Líšní ale znamenala sestup – pozn.red.) Věřili jsme na sto procent v záchranu, kvalitu kluci měli. Zkrátka nám ale selhala koncovka. Snad šest zápasů jsme vedli 1:0 a stejně prohráli. Nakonec nám chyběl jeden gól k tomu, abychom se zachránili, což je kruté. Druhá věc byla, že jsme neměli zkušený tým. Zkušení hráči si nenechají tolikrát vzít vedení.

Jakub Kornfeil.
Hody vystřídalo rozčarování. Kornfeil dojel desátý, Abraham podruhé bodoval

Jak se změní mužstvo?

Od píky. Projde výraznou změnou, zhruba půlka týmu skončila. Celou dobu volna jsme sháněli kvalitní náhradu. Nejzvučnější akvizicí je David Helísek ze Znojma. Bavili jsme se už v zimě. Představuju si, že bude mou prodlouženou rukou a k němu chci další dva, tři hráče, kteří utvoří osu týmu. Další jména hodláme ještě udržet pod pokličkou, jde i o zajímavé fotbalisty z vyšších soutěží. Jsem rád, že zůstane Ricardo, hodně jsem o něj stál, patřil mezi naše nejlepší hráče, podobně i Petr Bohun. Jsou v Hodoníně, i když měly nabídky z vyšších soutěží. Potvrdili charakter a vztah ke klubu.

Změny v Hodoníně
Příchody: David Helísek (další v tomto týdnu)
Odchody: Josef Hesek, Marek Flasar, Michal Suchý, Petr Fojtík, Michal Jakoubek, Lukáš Michna

Pro odcházející hráče nebyla divize atraktivní?

S některými jsme se rozloučili my, ale jiní šli sami. Myslel jsem, že zůstanou a že se chtějí revanšovat klubu. Utéct je jednoduché, čekal jsem, že se s některými domluvíme a pomohou nám vykopat postup do třetí ligy. Ale zase rozumím, že chtějí hrát vyšší soutěž.

Kdo je na odchodu?

Z hráčů základní sestavy odešel Josef Hesek do Rakouska, Marek Flasar projevil zájem hrát blíž domovu, dále nepokračují Michal Suchý, Petr Fojtík, Michal Jakoubek a Lukáš Michna, který kvůli zdravotním komplikacím dočasně ukončil kariéru.

Jak bude vypadat příprava na nový ročník?

Začínáme v pondělí, stáhli jsme z hostování všechny hráče s tím, že každý má stejnou startovací pozici do A týmu. V sobotu nás čeká přípravné utkání v Myjavě, doma si zahrajeme se Znojmem, čeká nás taky zápas na hřišti slovenských Malženic, na konci července atraktivní předkolo Mol Cupu v Lanžhotě. Na poslední týden před startem jsme si domluvili generálku s rezervou Zbrojovky Brno.

Co očekáváte od divize?

Boj ve všech zápasech. Každý bude chtít ukázat, že má na to měřit síly s týmem, co hrál třetí ligu. ,Bude to náročné po psychické stránce. Platí, že je stokrát jednodušší se zachránit, než postoupit. Tým budujeme za pochodu. Nejsem naivní, že všechno půjde hned a bude šlapat. Každopádně náš tréninkový režim se nemění a se sestupem nepolevujeme. Příprava bude náročná, abychom se připravili na těžké zápasy, které nás v divizi čekají.

Petr Vabroušek
Přeříkávejte si postup operací v depu, nabádá triatlonisty zkušený Vabroušek