„Měli jsme už před zápasem velkou motivaci, přitom ale neměli nervy. Říkali jsme si, že budeme hrát proti nejlepším hráčům soutěže. Všichni jsme rádi, jak to dopadlo a že jsme si dokázali, jak můžeme hrát s kýmkoliv,“ liboval si trenér Startu Milan Frimmel.

To v kabině suveréna čtvrté nejvyšší soutěže byl prostor pro zpytování svědomí. Hodonín teprve podruhé v sezoně ztratil body. „Výhru, kterou jsme měli v kapse a pod kontrolou, nám vzaly dva góly po banálních a nic neříkajících situacích,“ durdil se kouč Hodonína Pavol Švantner.

Jeho svěřenci otevřeli skóre v šestnácté minutě, kdy se prosadil Jakub Kosorin, těsně po změně stran navíc navyšoval vedení Martin Holek.

Jenže pak přišly velké chvíle domácího týmu. Nejprve v 67. minutě se k odraženému míči dostal Jan Pluháček a snížil, v 81. minutě potom srovnal brněnský útočník Petr Musil. „V těchto dvou případech jsme nezvládli osobní souboje. Přitom jsme v utkání dokázali ustát horší, je to varující,“ upozornil lodivod Hodonína.

Fotbal Zbrojovka - Příbram
Dubnové šílenství. Program je brutální, šanci dostane většina, zní ze Zbrojovky

Favoritovi dělala problém jednoduchá a kontaktní hra domácího týmu. „Nemohli jsme se moc dostat do kloudných akcí. Soupeř byl hodně přímočarý, soubojový a nakopával míče. Problémy dělal i terén, chvíli bude trvat, než si na jaře trávníky sednou a v současném stavu nepřejí fotbalovosti,“ podotkl Švantner.

Náskok jeho svěřenců na čele tabulky na druhou Zbrojovku Brno B se ztenčil ze šesti bodů na čtyři. „Neřekl bych, že je to nějaká komplikace, pořád máme bodový polštář. Musíme si ale hlídat souboje, Zbrojovka bude vyhrávat a záleží na nás,“ poznamenal hodonínský lodivod.

Start zůstává v tabulce na čtvrté příčce se ztrátou pěti bodů na třetí Lanžhot, který hostí v sobotu od půl čtvrté odpoledne. „Těšíme se na ten zápas a chceme potvrdit dobrý výkon z předchozího utkání. Ale rozhodně to nebereme tak, že je tento zápas důležitý a ostatní ne. Na podzim jsme se přesvědčili o tom, že není nic jistého a ztrácet můžeme i s týmy, které jsou papírově slabší,“ varoval Frimmel.