Přestože domácí byli podle tabulkového postavení favorit, vedení se ujali čtyři minuty před přestávkou hosté. Skóre zápasu otevřel Dominik Hruban. „Kostelec hrál nepříjemným stylem, dobře blokoval. Vepředu měl dva vysoké útočníky, na které nakopával dlouhé balony,“ netajil lodivod.

Bzenečtí fotbalisté (v bílozeleném) porazili Kostelec na Hané. | Video: Kryštof Neduchal

Po změně stran už jasně diktoval tempo hry Slovan a po zásluze byl odměněn i brankami. Nejprve vyrovnal v jedenasedmdesáté minutě kapitán Petr Kasala, o deset minut později dokonal obrat po efektním zaseknutí Tomáš Zůbek. „Na vývoj utkání se nám podařilo zareagovat. Ve druhé půlce jsme hráli velmi dobře kombinačně, dostali jsme se do šancí z krajních prostorů, tak jak to preferujeme,“ podotkl Beker.

Tomáš Zůbek hodnotí duel s Kostelcem na Hané

Tomáš Zůbek hodnotí duel s Kostelcem. | Video: Kryštof Neduchal

Ten přiznal, že hosty poznamenalo zranění gólmana Jana Vítka, který musel v sedmašedesáté minutě střídat a přijela pro něj dokonce záchranka. „Určitě nám to pomohlo, do té doby chytal výborně. Sledoval jsem ho i před zápasem na videu, na divizi je určitě nadstandardní. Hodně čte hru, řídí celou obranu, často je venku mezi stopery. Doufám, že bude brzo v pořádku,“ přál si stratég.

Petr Kasala hodnotí duel s Kostelcem na Hané

Petr Kasala hodnotí duel s Kostelcem. | Video: Kryštof Neduchal

Jeho svěřenci si výhru 2:1 s přehledem pohlídali. „Kostelci už ke konci trošku došly síly,“ všiml si Beker.

Hráči čtvrtého celku divize E se po utkání odebrali do Těmic, kde měli naplánovanou ukončenou. „Jedeme k Janásům, jejich dědeček tam má rodinou hospodu,“ prozradil trenér.

Vladimír Beker hodnotí duel s Kostelcem na Hané

Vladimír Beker hodnotí duel s Kostelcem. | Video: Kryštof Neduchal

Podle jeho slov potáhne oslavu masér Pavel Smrčka. „Po každém vyhraném utkání rád tancuje a dá si nějakou tu štamprličku, pivo a začíná zpívat. Řekli jsme mu, že to opravdu umí a mohl by jezdit po kulturákách. Z hráčů ho určitě nejvíc doplní Kasi (Petr Kasala – pozn. red.),“ dodal s úsměvem Beker.

TJ Slovan Bzenec – Kostelec na Hané 2:1 (0:1)
Branky: 71. Kasala, 81. Zůbek – 41. Hruban.
Rozhodčí: Švehla – Budovič, Štipčák.
ŽK: Kaňa – Zbožínek.
Diváci: 210.
TJ Slovan Bzenec: Frydrych – Žák (90. Berger), Kaňa, Zůbek, Vaďura (87. Novák), Řezník (90. Kuchař), Pelikán, Kasala (90. Stoček), Mlýnek, Janás, Crhan (69. Komínek).

Fotogalerie: Bzenec - Kostelec na Hané


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...