Kvalitě zápasu podle něj pomohla perfektní hrací plocha. „Musím uznat, že hřiště v Rýmařově bylo krásné, dokonce bych řekl, že jedno z nejlepších v soutěži. Skvěle umožňovalo naši technickou hru,“ podotkl zkušený trenér.

Bzenec diktoval od úvodní minuty tempo hry. „Domácí měli jedinou šanci. Kluci pracovali velmi dobře, vypracovali si několik příležitostí. Byla jen otázka času, kdy dáme góly,“ tvrdil Páník.

Fotbalisté Hroznové Lhoty po výhře nad Troubskem slavili vítězství v I. A třídě.

Zlomový moment přišel v jedenadvacáté minutě, kdy Slovan poslal do vedení Nikola Absolon. Ten se prosadil už ve čtvrtém utkání za sebou. Hned o tři minuty po něm se trefil i nejlepší střelec mužstva Petr Kasala. „Jsem strašně moc rád, že tyto hráče máme v týmu,“ netajil lodivod.

Hosté si i vítězství pohlídali a po změně stran přidali ještě další góly. V pětašedesáté minutě se do kolonky střelců zapsal Martin Vaďura a v nastavení upravil na konečných 4:0 střídající Štěpán Kozel. „I když přišlo ve druhé půli na hřiště pět nových hráčů, pořád jsme pokračovali v naší hře. Domácí jsme nepustili na dostřel brány a střely z větší vzdálenosti gólman pochytal,“ pravil spokojeně Páník.

Nikola Absolon patří po přestupu do Bzence mezi klíčové hráče mužstva.
Absolon přerůstá divizi. Těží z něj celé mužstvo, říká Páník. Zůstane ve Bzenci?

Bzenec si tak připsal do tabulky další tři body a s devětapadesáti body drží druhou příčku. Nadcházející víkend má celek z Hodonínska volno, neboť zápas se Vsetínem předehrál už na začátku května. Poslední zápas sezony jej tak čeká až v sobotu 15. června v Kostelci na Hané.

Rýmařov – TJ Slovan Bzenec 0:4 (0:2)
Branky: 21. Absolon, 24. Kasala, 65. Vaďura, 91. Kozel.
Rozhodčí: Ehrenberger – Vejtasa, Doležal.
ŽK: Marek – Vaďura.
Diváci: 175.
TJ Slovan Bzenec: Frydrych – Skřivánek (81. Kuchař), Kaňa (84. Bílý), Komínek (72. Kozel), Zůbek, Absolon, Vaďura, Řezník (81. Mlýnek), Pelikán, Kasala (84. Novák), Janás.