Beker, který vystřídal na konci podzimní části minulé sezony na lavičce Slovanu Jiřího Dekaře, vydržel v klubu rok. „O jeho příchod před rokem usiloval náš masér Smrčka, protože trenér Beker chtěl být blízko Strážnici, kde bydlí. Plácli jsme si minimálně na dva roky, pokud by přišla nabídka z vyšší soutěže, akceptovali bychom ji,“ prozradil předseda.

Šestatřicetiletý Beker však zůstává ve stejné soutěži, pouze změní klubové barvy. „Plácl si se Stráním, což je náš rival,“ zdůraznil Drozdy.

Vladimír Beker na lavičce divizního Bzence.
Fotbalistky mě naučily mluvit, říká Beker. Kouč Bzence měl nakročeno do ligy

Ve Bzenci tak těžko koušou nečekaný odchod do Strání, které vede soutěž o čtyři body před druhými Kozlovicemi a čtvrtý Bzenec na favorita ztrácí deset bodů. „Je to nepříjemné, přes Vánoce musíme hledat trenéra,“ mrzelo funkcionáře.

Už v pátek se sešlo vedení klubu i s hráči a situaci společně probrali. „Panovala velmi negativní atmosféra, hráči to těžce nesli. Kapitán Kasala si vzal slovo a řekl, že to bere jako podraz. Ale hrozně moc mě těší, že požádal kluky, aby se celé mužstvo semklo a pod novým trenérem jelo dál,“ netajil Drozdy.

Za odvedené výkony klub končícímu trenérovi poděkoval. „Ze sportovního hlediska jsme s jeho působením ve Bzenci spokojení. Přinesl do kabiny pozitivní atmosféru, která se odrazila na výsledcích. Na druhou stranu jsme mu vytvořili velmi dobrý kádr,“ podotkl.

Fotbalisté Kyjova (v modrém) přezimují na prvním místě C skupiny I. B třídy.
Sezonu máme dobře rozjetou, zní z Kyjova. Udrží v zimě nadějného Tomka?

Hledání nového trenéra klub z Hodonínska už zahájil. „Na zasedání výboru jsme sestavili seznam potenciálních trenérů. Postupně ho budeme zužovat a koncem roku chceme mít jasno, nemůžeme to nechat na poslední chvíli,“ uvedl.

Zkušený předseda prozradil, jaké má při volbě nového lodivoda priority. „Nemusí to být trenér se zkušenostmi z vyšší soutěže. Kouč Beker taky neměl trenérské zkušenosti z divize. Osobně preferuju mladšího trenéra, který bude mít přehled o novějších trendech trénování,“ neskrýval Drozdy.

David Šimánek (ve žlutém) dal na podzim 23 branek.
Šardický Šimánek vládne střelcům napříč krajem. Není to jen o něm, tvrdí Šerfözö

Zimní přípravu odstartuje Slovan pravděpodobně se současným kádrem. „Zůstane i Martin Vaďura, který kvůli studijním povinnostem odmítl nabídku z vyšší soutěže. Na doplnění zatím nepracujeme, kádr je velmi kvalitní,“ uzavřel funkcionář.


Načítám tabulku ...

Třaskavé utkání mezi Bzencem a Stráním je na programu hned ve třetím jarním kole na hřišti Slovanu. Bzenečtí fotbalisté tak mají jistě o motivaci postaráno.