Přestože závěr jarní části Sokolu nevyšel podle očekávání, s ohledem na úzký kádr se podařil mimořádný úspěch. „Upletli jsme bič a ještě jsme s ním práskli. Nechci, aby se kvůli pár prohrám v závěru jara zapomnělo na roční sérii neporazitelnosti, nebo úspěch v MOL Cupu, kdy jsme vypadli až s prvoligovým Zlínem,“ podotkl funkcionář.

Toho čeká v následujících týdnech perné období. Lanžhot totiž opouští sedm hráčů základní sestavy. Povedenými výkony si vystřílel angažmá ve třetiligovém Startu Brno Richard Svoboda, který přišel před sezonou z Mutěnic. „Na Ríšu se vůbec nezlobím, protože on si to zaslouží. Přišel z krajského přeboru a za rok se posunul do třetí ligy, přesně tak bychom to chtěli dělat. Navíc jeho výkony musím ze současného kádru nejvíc vyzdvihnout,“ neskrýval Bartoš.

Citelnou ztrátou budou i odchody kapitána Petera Mikúška a klíčového středopolaře Jakuba Krče. „Kubu chtěl i Hodonín, ale nakonec míří do Bolerázu, který hraje čtvrtou slovenskou ligu. Má postupové ambice, přichází tam několik hráčů s ligovými zkušenostmi. Peťa Mikúšek u nás hrál sedm let, o novém angažmá zatím jedná,“ komentoval odchody dvou nejzkušenějších opor.

Další starty nepřidají ani Andrej Rampáček, který míří do Rakouska, gólman Erik Riška se vrací do Skalice a Radoslav Cypris s Jakubem Pazderákem si hledají nová angažmá. „Musíme se teď trošku uskromnit, abychom hráli v klidu střed tabulky. Zaměříme se na zapracování mladých dorostenců, kteří se nám vrací ze škol,“ pravil Bartoš.

První posilou Lanžhota je osmnáctiletý krajní obránce Marián Wallner. „Vychází z ligového dorostu Bánské Bystrice," představil manažer nového beka.

Na křídlo pak za Svobodu přichází z druholigového Dolného Kubína devatenáctiletý David Kudlač. „Tyto dva hráče máme podepsané, s dalšími čtyřmi ještě jednáme,“ nechtěl předbíhat Bartoš.

Na spadnutí je návrat Tomáše Ravase, který po povedeném podzimu zamířil z Lanžhota do Skalice.

Realizační tým dá v přípravě šanci i lanžhotským dorostencům Michalu Ralbovskému, Andreji Kaňovi. Po zranění se navíc vrací David Darmovzal a Dan Bogdalík.

Letní přípravu Sokol zahájí 4. července, přípravné zápasy má domluvené s Blanskem a Znojmem.

Odchody:
Erik Riška – Skalica
Richard Svoboda – Start Brno
Jakub Krč – Boleráz
Peter Mikúšek – hledá si angažmá
Radoslav Ciprys – hledá si angažmá
Andrej Rampáček – Rakousko
Jakub Pazderák – hledá si angažmá

Příchody:
Marián Wallner - Bánská Bystrica
David Kudlač - Dynamo Dolný Kubín


Načítám tabulku ...