Je v aktuální situaci s ohledem na hráčský kádr nebo finanční možnosti klubu druhé místo vrchol Bzence?

Dovedu si klub představit ještě o schůdek výš. Na druhou stranu zase tvrdím, že kluby mají hrát soutěže podle toho, z jakého jsou města. Nelíbí se mi, když některé vesnice přesáhnou své hranice, jak to bylo třeba v Blšanech nebo Drnovicích. Chvilku hrají první ligu a pak zaniknou. Bzenec je malé město, myslím, že divize mu sluší.

Do bzeneckého klubu jste přišel v době, kdy hrál I. B třídu. Čekal jste, že to jednou dotáhnete na druhé místo v divizi?

Bzenec byl tenkrát skoro na sestup do okresu. Postupně jsme se dostali až do krajského přeboru, což jsem považoval tehdy za vrchol. Přesto jsme jej suverénním způsobem vyhráli a dokonce získali double. Tehdy jsme si řekli, že si divizi zkusíme.

A už ji zkoušíte osmým rokem…

Proto nechci odhadovat, kde je náš vrchol. Možná bych si nás dovedl představit i ve třetí lize, ale neříkám, že by to bylo úplně ono.

Trenér Bohumil Páník prozradil, že bude ve Bzenci pokračovat. Můžete to potvrdit?

Ano, jsme definitivně domluvení. Trenér to oznámil klukům na schůzce.

S jakým kádrem vstoupíte do letní přípravy?

Řešili jsme několik nabídek na naše hráče, ale reálný je jen jeden odchod. Ostatní kluci se zajímali, jak bude klub dál pokračovat. Když zjistili, že trenér Páník zůstává a našim cílem jsou opět přední příčky divize, kolektivně se mezi sebou domluvili, že nebudou odcházet. I když někteří měli nabídky z vyšší soutěže, dobře vědí, že Bzenec má značku a výborného trenéra, který je může ještě posunout.

Je v plánu příchod nových tváří?

Hlásí se nám mladí hráči, kteří prošli Slováckem a láká je divize. Podle mě je zajímá i trenér Páník. Jelikož nám zůstane stávající kádr, neplánujeme velké doplňování. Ale je možné, že se v přípravě objeví noví hráči na zkoušku. Kromě nich počítáme i s návratem po zranění Žáka a Šebesty, do přípravy naskočí minimálně jeden dorostenec a jeden hráč z béčka.

Kdy začnete letní přípravu?

Poprvé se potkáme 8. července. Máme domluvené přípravné duely s béčkem Líšně a Startem Brno, následně nás čeká zápas MOL Cupu.