Perníčky, linecké či další vánoční cukroví však radikálně omezovat nemusel. "Patřil jsem mezi šťastlivce, kteří na váze moc nepřibírali. Na druhou stranu nejsem typ, který by na čtrnáct dnů úplně vypnul a sedl k televizi. Pořád jsem se hýbal, abych neměl tendenci přibírat," netajil někdejší hráč Slovácka, Zlína či Plzně.

Na Vánoce má nezapomenutelnou vzpomínku z období staršího školního věku. "Bylo mi asi čtrnáct let a už jsem měl pojem o Ježíškovi. Svěřili mi klíček od pokoje, v němž byly zamčené dárky pro synovce. Co se nestalo, klíček jsem někde ztratil a problém byl na světě. Pořádně jsem si to slízl, protože se musela rozbít skleněná výplň dveří. Od té doby už mi klíčky nikdo nesvěřuje," smál se Malár.

Projekt FOSFA Sport propojuje sedm klubů z Břeclavska.
ANKETA: Propagace a společné akce, vyzdvihují kluby projekt FOSFA Sport

Jak bude rodina bývalého ligového záložníka slavit letošní vánoční svátky? "Štědrý den slavíme klasicky, následující den navštívíme rodinu. Tak jako všichni chlapi i já miluju svátek Štěpána, každoročně si zahrajeme fotbálek a posedíme s kamarády. V Hruškách už jsme domluvení i na letošní setkání, na hřišti si uděláme žízeň a pak posedíme. Přes rok na podobné akce tolik času není, s některými přáteli jsem se dlouho neviděl, už se moc těším," pravil fotbalista.

Ten zažil i méně veselé svátky, když jeho rodné Hrušky v loňském roce zasáhlo řádící tornádo. "Pro většinu občanů byly poslední Vánoce velmi složité, řešili se úplně jiné věci. Ale vzpomínám si, že se uspořádal v obci jarmark, kde všichni aspoň na chvíli chmury z tornáda zahnali," odlehčil Malár důsledky tragické události.

Lionel Messi z Argentiny se raduje z proměněné penalty na mistrovství světa v Kataru.
GLOSA Kryštofa Neduchala: Nástupce Messiho a Ronalda

Současný trenér divizní Břeclav je ke svým svěřencům tolerantní. "Vím, že kluci mají fotbal na této úrovni složitý. Musejí náročné tréninkové dávky kombinovat s prací či školou. Řekl jsem jim, ať se věnují svým nejbližším a doženou, co v sezoně zameškali. Volna jsem dal klukům dost, ale seznámil jsem je s plánem přípravy, která bude náročná. Moc dobře vědí, co je čeká," usmál se kouč MSK.