Pro klub z Břeclavska byl duel s ligovým soupeřem zpestření přípravy. „Jednou za čas se chceme konfrontovat i s nejvyšším fotbalem, hráli jsme proti výbornému mužstvu z první slovenské ligy. Jen mě mrzí, že pro nás tato zkouška přišla v nevhodném čase, máme za sebou teprve čtyři tréninky. Skalica už odehrála i nějaké zápasy, pohybově byla úplně jinde. Ale když chcete hrát s ligovým mužstvem, nemůžete si vybírat,“ vysvětlil kouč.

Lanžhot se prezentoval sympatickým výkonem a v několika pasážích utkání favorita nepříjemně dobýval. „Myslím, že jsme si zasloužili vstřelit alespoň jeden gól. Ale i tak musím kluky pochválit. Řekl bych, že takto zodpovědně a koncentrovaně nehráli ani v některých soutěžních zápasech,“ chválil Hílek přístup svých svěřenců.

Martin Zikl (v bílém) se v prvním přípravném duelu proti Podbrezové neprosadil.
Líšeň s pěticí nováčků podlehla Podbrezové. Jsme trpěliví, slibuje Valachovič

V lanžhotském dresu se poprvé představil i bývalý hráč Senice a rezervy Slovanu Bratislava Lukáš Koprna. „Bude pro nás určitě posila, v zápase své kvality potvrdil. Navíc je z Borského Mikuláše, tudíž pochází z regionu poblíž hranic, z něhož pravidelně hráče bereme. Věděli jsme o něj delší dobu, ale zkoušel to v rezervě Slovanu. Teď už jsme se domluvili, počítáme s ním,“ představil lodivod novou posilu.

Vedle Koprny se na hřišti objevili i navrátilci z hostování. Z Velkých Pavlovic přišel Ján Vrablic, Timotej Kollár, Gabriel Gaňa. Prostor dostali také Rok Mohorko z Velkých Bílovic a skalický odchovanec Stanislav Lánik, jenž je v klubu na zkoušce.

Záložník Lanžhota Radoslav Ciprys po utkání ve Skalici

Zdroj: Kryštof Neduchal

Naopak kanonýr Erik Burac je na testech v Hodoníně, proto ve Skalici chyběl. „Víme, že nám útočník chybí. Když se naskytne možnost, rádi někoho přivedeme, ale za každou cenu nehledáme. V tomto směru nám zápas proti Skalici moc neukázal, protože i zkušený útočník by to měl s ligovou obranou těžké,“ přiznal Hílek.

Fotbalisté třetiligového Hodonína v zimní přípravě.
Fotbalisté Hodonína remizovali s Interem Bratislava. Holek do Baníku nepřestoupí

Na hrotu od úvodní minuty naskočil jedenadvacetiletý Martin Malacka. „Utkání bylo hodně náročné, ani jsem se nezastavil. Skalica na tom je kombinačně a technicky líp, je to náš první zápas. Myslím, že můžeme být spokojení,“ uvedl mladý útočník.

Další duel odehraje Lanžhot v sobotu 28. ledna v Hodoníně.