Do utkání v Bzenci poprvé v sezoně naskočil brankář Fibingr a opora zadních řad Smejkal. Posílený tým MSK následně potvrdil, že mu v posledních měsících více svědčí hra na hřišti soupeřů, a od začátku diktoval tempo utkání. Hosté ovšem své šance nevyužili, a naopak jako první inkasovali.

Ve 31. Bzenečtí využili okénka v obraně MSK a vyrazili do brejku, první zakončení ještě Fibingr vytáhl, na dorážku Hubra už byl bezmocný. Břeclavi se podařilo srovnat v poslední minutě první půle. Kapitán Simandl ukázkové proměnil trestný kop, míč z jeho kopačky zamířil od břevna do brány, a domácí zaznamenali první gól v nové sezoně.

Bzenec – Břeclav 2:3 (1:1)
Branky: 31. Hubr, 89. Kasala – 45. Simandl, 60. Smejkal, 73. Osička. Rozhodčí: Poláček – Šimoník, Vlk. Diváci: 220. ŽK: Konečný, Kasala.
Břeclav: Fibingr – Herman, Mráz (55. Schüller), Dřevěný, Fiala, Simandl (K), Kriston (90. Kurdík), Smejkal, Čermák, Martinek (71. Osička), Musil.

Po změně stran byli hosté nadále nebezpečnější, a dočkali se rozdílové trefy. Simandl našel v šestnáctce vyhlášeného hlavičkáře Smejkala, jenž poslal míč hlavou neomylně k zadní tyči. V 71. minutě stáhl Pazdera ze hry Martinka, jehož nahradil dorostenec Osička. Ten po dvou minutách na hřišti přetavil brejk v další gól, a Břeclav vedla již o dvě branky.

Domácí ještě dokázali utkání zdramatizovat, kanonýr Kasala v 89. minutě po rychlém brejku snížil. Vyrovnat ale Bzenečtí nedokázali, a zisk prvních bodů do tabulky tak slavili fotbalisté Břeclavi.

V příštím kole vyzvou Pazderovi svěřenci v sobotu od 16:30 na domácím hřišti nováčka soutěže z Bystrce. „Chceme konečně zvládnout domácí zápas, a potěšit naše fanoušky,“ zmínil Pazdera. Tříbodový zisk před vlastním publikem slavili fotbalisté MSK naposledy na začátku května proti Havlíčkovu Brodu, od té doby prohráli včetně přípravy šest domácích duelů v řadě.

Ve druhém kole Moravskoslezské divize D vyhráli fotbalisté Blanska (modré dresy) v Lanžhotě 1:0.
První domácí duel Lanžhota: téměř sedm stovek diváků a těsná prohra s favoritem