Jeho mužstvo čekal první soutěžní zápas bez Nikoly Absolona, jenž v zimě zamířil do divizního Bzence. „Celou zimu jsme směřovali k tomu, abychom nahradili Nikolu, který byl pro nás rozdílový hráč. Museli jsme kompletně přeskládat systém a založit jej na úplně jiných věcech,“ podotkl lodivod.

V úvodním jarním kole se Agro postavilo silným Kozojídkám. „Chtěli jsme odčinil vysokou prohru 1:8 s našeho podzimního vzájemného zápasu. Měli jsme velkou motivaci dokázat, že nejsme tak špatní, jak to bylo na podzim,“ neskrýval Ondra.

Přestože hostující Vardan vstřelil vítěznou branku patnáct minut před koncem, utkání by podle domácího trenéra více slušela dělba bodů. „Duel byl za mě remízový, oba týmy měly šance. Soupeř byl nakonec o jeden gól kvalitnější. Nevím, jestli se štěstím, ale dal branku, proto bral tři body,“ podotkl.

S jeho názorem souhlasil i kozojídský stratég Richard Hrotek. „Výhra se rodila těžce, remíza by asi výsledku slušela víc. Herně nám to nešlo, nevypadali jsme jako první tým tabulky, chyběl nám pohyb. Možná se na nás podepsala zimní příprava na malé umělce, kluci měli problém s kombinací i vedením míče,“ uvedl Hrotek.

Vítězství v úvodním jarním kole na horké půdě rivala je však pro jeho svěřence důležitá vzpruha pro náročnou odvetnou část, v níž budou Kozojídky bojovat o postup. „Přestože nám to tolik nešlo, musím kluky za zisk tří bodů pochválit. Někdy je lepší vyhrát 1:0 po ne moc dobrém výkonu, než někoho herně přejet a nevyhrát,“ tvrdil.

Zatímco domácím už nepomohl Absolon, Brittermu chyběl klíčový stoper Jakub Linek. „Zranil se na pátečním tréninku, zatím nevíme, jak dlouho bude chybět,“ nechtěl předbíhat Hrotek.

Ten vyzdvihl i atmosféru nedělního utkání, kterému přihlíželo 450 diváků. „Bylo to jedno z největších derby v naší soutěži, divácká návštěva tomu odpovídala,“ netajil.

Kozojídky se po zaváhání Rohatce osamostatnily s třiatřiceti body na čele tabulky a před Slavojem mají tříbodový náskok. Zápas ve Vnorovech byl navíc jejich posledním duelem na venkovním hřišti. Po rekonstrukci zázemí odehraje favorit soutěže zbývající zápasy jara na domácím hřišti. „Hostující kabina je připravená, v domácí šatně ještě čekáme na instalaci sedaček, ale před utkáním bude vše dokončeno,“ dodal Hrotek, jehož svěřenci v neděli přivítají od deseti hodin dopoledne Velké Pavlovice.

Vnorovům patří s jedenadvaceti body sedmá pozice a v dalším kole se v neděli od tří hodin představí na hřišti posledních Valtic.

FK Agro Vnorovy – SK Britterm Kozojídky 0:1 (0:0)
Branky: 75. Vardan.
Rozhodčí: Ryba – Palyuga, Suchý.
ŽK: Vlček, Pollák, Janík, F. Zbytek.
Diváci: 451.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...