Poslední Valtice po letním odchodu spousty hráčů schytaly už několik vysokých porážek, ta nedělní z Dubňan je však nejvyšší. „Dalších osm tutových šancí jsme spálili. Myslím, že podle vývoje utkání je výsledek ještě milosrdný,“ pravil domácí lodivod.

Baník tak napravil porážku 0:3 z minulého kola v Nikolčicích. „Kluci si uvědomili, že k minulému zápasu nepřistoupili dobře. Od začátku bylo vidět, že chtějí nezdar odčinit, což se podařilo,“ těšilo Příkazského.

Mladší žáci Kyjov B porazili 2:0 Mutěnice/Dubňany.
Téma Deníku: Problém s rodiči na fotbale? Mutěnice pro ně mají desatero

Přes hrozivé skóre Valtice držely v úvodních dvaceti minutách se soupeřem krok. „Po třetím gólu se hostům hra sesypala. Do druhé půlky jsme na hřiště poslali kvalitu z lavičky a hladoví vlčáci ukázali, že chtějí hrát,“ usmál se stratég.

Čtyřikrát se prosadili Adam Šťastný s Jiřím Jüstelem, dvě branky přidal Daniel Juřica a jednou se zapsali do listiny střelců Dušan Sviták s Petrem Šturmou. Čestného úspěchu se Valtice dočkaly díky Tomáši Novákovi. „Musím přiznat, že mi bylo Valtic až líto,“ dodal Příkazský.

Fotbalisté Krumvíře (ve žlutém) remizovali 1:1 v Mutěnicích.
OBRAZEM: Mutěnice obraly rozjetý Krumvíř. Diváci debatovali o gólu Ondrouška

Zatímco celek z Břeclavska zůstává bez bodu poslední s hrozivým skóre 5:52, Baníku patří s dvanácti body sedmé místo. Valtice se v dalším kole představí v sobotu od deseti hodin dopoledne, kdy na domácím hřišti přivítají Podolí. Dubňany o den později od půl čtvrté odpoledne hostí Hroznovou Lhotu.

FK Baník Dubňany - FK Valtice 12:1 (5:1)
Branky: 2., 28., 34. (pen.), a 48. Šťastný, 24., 47., 59., a 61. Jüstel, 39. (pen.) Šturma, 51. Sviták, 70., 83. Juřica – 35. Novák.
Rozhodčí: Musil – Hrubý, Malík.
Diváci: 215.
FK Baník Dubňany: Nedvědík – Hlaváč, Sviták, Jüstel (64. Šalša), Štos, Křižka (46. Čerňan), Soldán, Šťastný (54. Noga), Šturma (54. Juřica), Silný (46. Krejčiřík), Hofírek.
FK Valtice: Bíza – Zrůna, Foukal, Kašpárek, Novák, Michalčík, Haneš (54. Hübl), Privara, Večeřa (40. Hakala), Panovský (40. Gecs), Hrubý.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...