„Mrzí mě celkově zbytečné ztráty bodů v několika zápasech. Závěr nám nevyšel. Spokojený jsem s podzimní částí tak na pětasedmdesát procent," uvedl trenér mužstva Zdeněk Horák.

Jinak ovšem dubňanský kouč svůj tým chválí. „Je dravý, mladý a rychlý. Nejvíc se mi ale líbí charakternost kluků. Ti se chtějí zlepšovat a pracovat na sobě. Limitovaní jsme jen tím, že někteří kluci studují na vysokých školách v Brně a nemůžou se vždycky úplně zapojit. Mančaft je mladý, věkový průměr má třiadvacet let a jsme spolu teprve druhý podzim,“ zmínil Horák.

Fotbalistům Velké nad Veličkou (v červených dresech) podzimní část sezony vůbec nevyšla.
Otloukánek? Soužící se Velkou nad Veličkou opustil i trenér, nadějí je nový

Výhledově se Baník hodlá ucházet o postup do krajského přeboru. „Je to dlouhodobější cíl. Aby tým šlapal a osvojil si automatismy, musíme být spolu víc pohromadě. Až budeme dvě nebo tři sezony špičkový mančaft A třídy, můžeme uvažovat o postupu výš, abychom hráli důstojnou roli. Na krajský přebor bychom taky potřebovali trénovat třikrát týdně v kompletním složení, což teď nejde,“ poznamenal Horák

Jeho svěřence v podzimních bitvách znovu hnali vyhlášení fanoušci, kteří se i navzdory koronavirové pandemie na stadiony na Hodonínsku vrátili v početném složení. Nejvíc z nich si na stadion v Dubňanech našlo cestu 26. září, kdy prohru 0:1 s Miloticemi sledovalo 420 diváků, což byla druhá nejvyšší návštěva soutěže. „O to víc mě vůči našim příznivcům mrzí, že jsme právě tento zápas ztratili. Jsem ale rád, že se lidi na stadiony vrátili. Když na náš stadionek přijde dvě stě, tři sta lidí, vytvoří slušnou kulisu,“ lebedil si Horák.

V zimní přestávce nehodlá kádr nějakým způsobem obměňovat. „Neplánujeme žádné změny, i když ve skrytu duše bych si dokázal představit doplnění. Hlavně ale doufám, že se nám všichni kluci uzdraví, i dlouhodobí marodi a budeme mít k dispozici osmnáct hráčů a dva brankáře,“ vyslovil své přání zkušený stratég.

Baník Dubňany
Počet zápasů: 13
Počet výher: 9
Počet remíz: 1
Počet proher: 3
Počet bodů: 28
Skóre: 34:15
Pozice v tabulce: 3.