Nedělní utkání, které díky dvěma brankám v závěrečné pětiminutovce vyhrály 3:1 Dubňany, zastínil nepříjemný incident. „Už když hrálo v Dubňanech naše béčko, dostali jsme signály, že na nás tvrdé jádro místních fanoušků čeká,“ prozradil hostující fanoušek.

Nepřátelská nálada mezi oběma tábory fanoušků začala totiž už na jaře při vzájemném zápase v Hroznové Lhotě. „Skupinka dubňanských fanoušků se chovala jako hulváti. Zapalovali pyrotechniku, sprostě uráželi naše hráče, celé to vyústilo v konflikt s našimi fanoušky,“ vzpomněl divák z Hroznové Lhoty.

Pokračování na sebe nenechalo dlouho čekat. Po nedělním zápase na parkovišti před Sportcentrem Želva došlo opět k potyčce. „Stouplo si kolem nás šest sedm fanoušků, udělali kolem nás půlměsíc a sprostě nám nadávali a vyhrožovali. Stále jsme před nimi couvali, zatlačili nás z parkoviště skoro až k hlavní silnici. Nakonec přiběhl nejspíš jejich kamarád, který je odtrhl,“ netajil jeden z napadených.

Předseda dubňanského fotbalové klubu se od chování této skupinky fanoušků distancuje. „Takové chování příznivců se nám nelíbí. Vzhledem k tomu, že se incident odehrál na parkovišti mimo fotbalový areál, distancujeme se od něj. Každopádně nás situace mrzí i kvůli rodinám s dětmi, které na fotbal v Dubňanech chodí,“ uvedl předseda Baníku Aleš Hartman.

Zkušený funkcionář se utkání přímo neúčastnil. „Byl jsem s béčkem na utkání ve Starém Poddvorově. Doufám, že se nikomu z Hroznovky nic nestalo. Opravdu jsme to nemohli nijak ovlivnit,“ dodal.

Policii pozápasovou potyčku nikdo nehlásil.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...