Přestože mezi největší aspiranty na postup patří jeho celek a první Kyjov, zkušený lodivod počítá i s ostatními kluby, které mohou promluvit do postupových bojů. „Myslím, že ostatní týmy mohou svými výsledky v duelech s námi a Kyjovem ovlivnit postup. Svatobořicím se vrátí zranění hráči a budou určitě silné, na podzim se hodně vytáhly Ždánice, výbornými soupeři jsou i Milotice a Strážnice. Uvidíme, jak na tom budou Tvrdonice, které hrály dobrý fotbal. Jsem zvědavý, koho oberou o body,“ uvedl kouč.

Předsezonní ambice však v Šardicích nemění. „Nebudeme nic zastírat, náš cíl je postup. Jestli to vyjde, nebo nevyjde, záleží na víc věcech. Může do toho promluvit zranění hráčů, ale to už neovlivníme,“ tvrdil Šerfözö.

Rodák z Kyjova Libor Pernica v dresu Vlašimi.
Pernica: Švantner mi druhou ligu přál. Jak se rodil přestup do Vlašimi?

Ten v úvodní části sezony spoléhal především na kanonýra Davida Šimánka, kterého zastihl podzim ve skvělé formě. Ve třinácti zápasech dal třiadvacet branek a vládne tabulkám střelců napříč všemi krajskými soutěžemi. „Není to jen o něm. Ano, má určitou kvalitu, to nezastírám, ale hodně těží z práce mužstva,“ vysvětlil lodivod.

Podle jeho slov Šardice těží ze spolupráce ofenzivních hráčů. „Ze začátku to vázlo se Staňů Čížkem, ale teď už je jejich spolupráce úplně někde jinde. Nemůžu opomenou Martina Ivančice, Patrika Šenfeldera nebo Adama Mokrušu, kteří jsou stěžejními hráči naší ofenzivy. Šimánek je ve finální fázi zabiják, ale tito hráči mu šance připravují,“ zdůraznil Šerfözö.

Líšeňský trenér Milan Valachovič (vlevo) s Pavlem Vrbou při pohárovém utkání v Lanžhotě.
Navrátilův přestup byl úkaz, vzpomíná Valachovič. Co říká na formu Lanžhota?

I když by se Šimánek hodil klubům z vyšších soutěží, s jeho odchodem se nepočítá. „Nemám žádnou informaci, jestli dostal nějakou nabídku,“ pravil kormidelník.

Drobný pohyb v kádru v zimní přípravě druhý celek soutěže nemine. „Máme nějaké otazníky u našich hráčů, ale rozhodne se až v lednu. Samozřejmě musíme na odchody reagovat, proto jednám i s případnými posilami,“ poodkryl Šerfözö.

Fotbalisté Kyjova (v modrém) přezimují na prvním místě C skupiny I. B třídy.
Sezonu máme dobře rozjetou, zní z Kyjova. Udrží v zimě nadějného Tomka?

S jistotou však i jarní část vynechá Filip Šůrek. „Má zdravotní problémy, které ho zatím nepustí do hry. Uvidíme, s čím přijde Adam Michna, který měl zlomenou nohu. Lukáš Trávník na jaře bude ještě dodělávat barák, ale věřím, že nám pomůže,“ doufal.

Šardice poměří síly v zimní přípravě se zkušenými celky. Narazí na Veselí nad Moravou, Dambořice, Velké Pavlovice, Hroznovou Lhotu a v generálce je prověří Vnorovy. „Všichni soupeři jsou z vyšší soutěže, jen Dambořice jsou lídr okresního přeboru,“ uzavřel Šerfözö.


Načítám tabulku ...