Za slunného počasí dorazila na přípravné utkání dvou Baníků spousta diváků. A aktéři na hrací ploše je rozhodně bavili. „Věděli jsme, že nastupujeme proti silnějšímu soupeři z krajského přeboru. S přípravou jsem zatím spokojený, kluci trénují velmi dobře,“ podotkl dubňanský stratég.

Ten litoval neproměněných šancí v první půli, kterou Ratíškovice vyhrály 2:1. „První poločas byl vyrovnaný. Ratíškovice byly víc na míči, naopak my jsme měli víc tutovek, které jsme však neproměnily,“ ohlédl Příkazský se za úvodním poločasem.

Ratíškovice odehrály v Dubňanech teprve druhé přípravné utkání. „Proto dostal opět prostor celý kádr, chyběli ze základu pouze Petrucha s Marciánem. Opět jsme zkusili nové rozestavení 3-5-2. První půle byla z naší strany dobrá, vytvořili jsme si dost příležitostí, bohužel ne všechny dopadly gólem,“ litoval asistent ratíškovického trenéra Zdeněk Koch.

Hodonínští fotbalisté (v červeném) porazili Bzenec.
VIDEO: Hodonín porazil Bzenec. Janás dal gól z rohu, Švantner soupeře chválil

Přestože hostující realizační tým poslal do druhé půle čerstvé síly z lavičky, Dubňany otočily šesti brankami duel a radovaly se z vysoké výhry 7:2. „Vyměnili jsme sedm hráčů, na hře se odrazila kvalita a netrénovanost některých hráčů. Dubňany nás přehrávaly a zaslouženě vyhrály,“ uznal asistent.

Vysoká porážka rozhodně nenechala ratíškovickou lavičku klidnou. „Otevřelo to oči všem aktérům utkání. Každý už ví, na co má a na co nemá. U některých to opravdu bez tréninku nepůjde,“ tvrdil Koch.

Pozitivem byly alespoň výkony mladých dorostenců dvougólového Sebastiana Tomana, Filipa Kutarně, Petra Václavíka a Ondřeje Sýkory. „Mladí kluci hráli solidně,“ pravil.

Fotbalisté Šardic (v bílém) podlehli v přípravě Velkým Pavlovicím 1:2.
VIDEO: Velké Pavlovice otočily duel se Šardicemi. Posila nehrála, Petráš skončil

Dubňany, které zapsaly po výhrách 5:0 nad Tvrdonicemi a 11:2 nad celkem Kopčan už třetí vysoké vítězství, věří, že na úspěšnou zimní přípravu navážou i v soutěžních duelech. „Umístění do třetího místa by bylo super. Věřím, že se dají do startu soutěže zdravotně do pořádku zranění Lukáš Čerňan s Kubou Křižkou,“ přál si Příkazský.

Ten v přípravě nepřivítal žádnou novou tvář. „Kádr máme stejný. Proběhly nějaké kontakty, ale v zimním přestupovém je to složitější. I tak máme slušný kádr na vrch I. A třídy, který chceme hrát,“ hlásil.

Předseda Rohatce Rostislav Tomšej promluvil o ambicích, spolupráci se Skalicí i problémech s mládeží.
Rohatec má další posilu ze Slovenska. Tomšej popsal spolupráci se Skalicí

Dubňany čekají ještě přípravné zápasy se Starým Městem a Koryčany. Ratíškovice mohou očinit vysokou porážku už ve středu, kdy se střetnou s Velkými Pavlovicemi.

FK Baník Dubňany - FK Baník Ratíškovice 7:2 (1:2)
Branky: 3x Jüstel, Hlaváč, Krejčiřík, Šťastný, Fatěna - 2x Toman.