Naposledy hráli mutěničtí fotbalisté 10. října, kdy na domácím trávníku porazili Moravskou Slavii Brno 3:2 v desátém kole krajského přeboru. Od té doby nic! Proto bylo zcela pochopitelné, že se v jejich hře objevila řada nedostatků. „Dlouhá pauza byla strašně vidět. Do začátku nové sezony je před námi kus práce, fyzicky i herně to zatím zdaleka není ono. Chtěl bych doufat, že to bude už jen lepší,“ pronesl trenér Marcel Houška.

Juniorka Linda Záděrová dostává v hodonínském kádru šanci vedle Polky Partykové a Ukrajinky Brateykové.
Očekávané finále. Břeclav se postaví obhájci titulu z Hodonína

I tak ale nemusel být výsledek tak jednoznačný. „Už tradičně jsme neproměňovali šance. Měli jsme tak tři čtyři velmi dobré příležitosti, jednou soupeř vykopával míč z brankové čáry. A pak nás potrestal dvěma góly během půl minuty. Bylo to ale tréninkové utkání, v němž jsme měli dost absencí a zkoušeli některé nové hráče. Celkově to můžeme hodnotit pozitivně. Bylo to zpestření přípravy, kluci si po dlouhé době zahráli zápas,“ nedělal Houška z vysoké prohry vědu.

Mutěnice už hledají vhodné typy pro doplnění kádru na příští sezonu. „Aktuálně s námi trénují Matěj Balga z Kostic, Martin Maňák z Lipova, David Bucňák z Velkých Bílovic a z Hodonína se vrací gólman Ondřej Buchta,“ prozradil Houška.

Další přátelské utkání odehrají Mutěnice tuto sobotu od 17 hodin v Boršicích, další sobotu pak přivítají opět na domácím hřišti Baník Dubňany.