Jeho svěřencům vyšel úvod zápasu, když po brankách Petra Eliáše a Martina Stříže vedli už ve čtvrté minutě 2:0. „Na naši hru se dalo dívat, kromě zápasu v Šardicích jsme dominovali,“ všiml si trenér.

Fotbalisté Kyjova (v modrém) porazili Strážnici a postupují do I. A třídy.
VIDEOROZHOVOR: Do A třídy patříme, tvrdí Opatřil. V čem Kyjov předčil Šardice?

Strážnici vrátil v sedmnácté minutě do zápasu Patrik Chlud, ale to bylo ze strany hostů všechno. „Sezonu už jsme jen dohrávali, přijeli jsme kvůli velké marodce v poloviční sestavě. Přesto jsme měli tři tutovky za stavu 1:2, kdybychom je proměnili, mohli jsme udělat domácím větší starosti,“ tvrdil strážnický stratég Štefan Kolštrom.

Vítězný pokřik fotbalistů Kyjova

Zdroj: Kryštof Neduchal

Branky už však padaly jen do hostující branky. Svůj druhý gól v zápase přidal Stříž, dvakrát skóroval Matěj Hynčica, další branky přidali Tomáš Macek, Jan Bochýnek a v nastavení z penalty Karel Tomek. „Super, že jsme vyhráli. Dotáhli jsme to do konce a je to naše,“ pravil s úsměvem dvougólový Stříž.

Dva pokutové kopy v závěru duelu

Za vysokou výhrou 8:1 hnalo Kyjov více než 400 diváků. Bubny, vlajky a hlasité povzbuzování si domácí fotbalisté užívali. „Fanoušci byli super, tolik diváků tu ještě nebylo,“ podotkl autor dvou branek Hynčica.

Ten si spolu se svými spoluhráči užil bujaré oslavy ihned po závěrečném hvizdu přímo na hrací ploše. Šampaňské, pokřiky, děkovačka s fanoušky i oslavné vyhazování kyjovského trenéra Opatřila nad hlavy.

OHLASY: Obrovská euforie. Celou sezonu jsme šli za postupem, říká Dufek

FC Kyjov 1919 – TJ Jiskra Strážnice 8:1 (5:1)
Branky: 2. Eliáš, 4. a 35. Stříž, 22. a 41. Hynčica, 64. Macek, 75. Bochýnek, 90. Tomek.
Rozhodčí: Klepáček – Marada, Nejezchleba.
ŽK: Hála, Eliáš – Vávra, Bačík, Chlud.